Každý človek z času na čas ochorie. Či už ho chytí obyčajná chrípka, prechladnutie alebo niečo vážnejšie, kedy musí naozaj trpezlivo ležať v posteli, vždy by mal pamätať na to, že liečebný proces je dôležitý a bez neho by skôr či neskôr mohlo dôjsť ku komplikáciám. Čo v prípade, ak ochorie budúca mamička? Nuž, liečba je nevyhnutná dokonca veľmi dôležitá, aj keď ide len o naozaj ľahkú formu ochorenia. Predsa ide o život dvom ľuďom, preto uvažovať a polemizovať či vystaviť telo boju s teplotou je nežiaduce. Tehotné dámy by však mali o svoje zdravie dbať podstatne dôkladnejšie, nie je totiž prínosné zbytočne užívať tabletky v období vývinu dieťaťa.

Viete sa brániť prípadným negatívnym vplyvom, ktoré by mohli spôsobiť vaše ochorenie? Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že činnosti, ktoré si bežne doprajete počas života nie sú vhodné v období tehotenstva? Nuž nie je to len o ovocí a zvyšovaní si imunity bylinkami. Je dobré a vhodné vyhýbať sa miestam, kde by ste natrafili na veľký počet ľudí, od ktorých sa môžete ľahko nakaziť. Takže skúste na určitý čas obmedziť návštevu barov, reštaurácií, diskoték prípadne iných spoločenských podujatí, kde sa stretnete s ostatnými. Pamätajte na to, že vaše bábätko potrebuje pokoj a vy by ste mu ho mali dopriať.

To však neznamená, že spoločenský život je v tomto krásnom období zakázaný. Práve naopak. Pokojne sa zabávajte, vašu vyrovnanosť a dobrú náladu dieťa pocíti, čo má blahodarný vplyv aj pre jeho budúcu povahu. Nepraktizujte však zábavy nadmerne často, hlavne nie v zafajčených priestoroch natrieskaných ľuďmi.

Podobne je to aj so športom. Pohyb a cvičenie je v tehotenstve veľmi dôležité, ale pozor! Niektoré aktivity jednoducho musíte odložiť. Napríklad také bicyklovanie musíte nechať na neskôr, inak vám pri ňom môže hroziť pád, úder a množstvo ďalších nehôd vrátane poškodenia plodu. A to by ste určite nechceli. Podobne je to aj s korčuľovaním. In –line zábava je síce na nezaplatenie, ale nie v čase očakávania vášho potomka. V prípade, ak do vás narazí niekto ďalší, ktorý si taktiež prišiel užiť krásny deň, vaše dieťa prilba na hlave neochráni.

Správajte sa preto zodpovedne, predvídajte všetko, čo by sa mohlo stať a tešte sa so svojím bábätkom z iných aktivít, ktoré ste možno ešte predtým neokúsili. Veľmi odporúčané sú cviky s fit loptou a ďalšie špeciálne cviky pre tehotné, ktorým sa venujú vyučení inštruktori na mnohých miestach. Takisto nezabúdajte ani na pravidelnú a dobre vyváženú stravu a dostatočné vitamíny, ktoré vám zaručia imunitu, ktorú tak nevyhnutne potrebujete.

Foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!