Zdravie má každý z nás, bohužiaľ, len jedno, a preto by sme sa oň mali starať najlepšie, ako to len ide, poctivo a precízne ho ochraňovať, byť voči zdraviu maximálne opatrný a hýčkať si ho v najväčšom možnom rozsahu. Stará známa pravda – aký požičaj, taký vráť, platí v súvislosti zo zdravím niekoľkonásobne, pretože čo zdraviu sami dáte, v takej miere sa vám ono aj odvďačí a vráti vám všetko, čo ste mu venovali.

Určite často rozmýšľate nad tým, čo by ste mohli vo svojom živote zmeniť, aby bol váš organizmus zdravý, no zväčša často chýba pevná vôľa, však? So zdravým organizmom kráča ruka v ruke aj sebavedomie, dobrý pocit a pozitívna nálada. Niekedy však stačí tak málo a svojmu telu dáte omnoho zdravšie alternatívy k bežne používaným produktom a navyše sa nemusíte ani vo veľkom množstve obmedzovať. Stačí sa len poobzerať po zdravších náhradách v obchodných domoch a ostatné už príde aj samo.

Napríklad také cigarety. Fajčenie, ako je vo všeobecnosti známe, škodí nielen samotným fajčiarom, ale navyše aj každému, kto sa v blízkosti fajčiara vyskytuje, zapríčiňuje nespočetné množstvo vážnych ochorení, je silne návykové a spôsobuje celkom nepríjemný zápach z úst. Určite ste sa stretli s nejakým dlhoročným fajčiarom, ktorý aj tesne po osprchovaní sa alebo prezlečení páchne. Chcete to docieliť aj vo vašom prípade? Ak záporne krútite hlavou, na trhu sa predáva dokonalá cigaretová náhrada, ktorej výhody valcujú jej vyššiu cenu.

Elektronické cigarety sú v ponuke obchodov ešte krátko na to, aby boli známe v širokej spoločnosti, no vaše zdravie vám bude naozaj vďačné, ak vymeníte obyčajné cigarety za tie elektronické. Ich náplňou je takzvaný e-liquid, ktorého arómu si môžete sami zvoliť či nakombinovať a navyše si vyberiete aj hladinu tekutého nikotínu v cigarete. Elektronické cigarety neškodia vášmu okoliu, môžete ich fajčiť aj v priestoroch, kde je fajčenie zakázané, nehoria, a teda nikomu neublížite a nebudete potrebovať ani večne stratený zapaľovač.

So zdravšími náhradami vašich nerestí a stravy sa budete cítiť nielen zdravšie, ale aj podstatne mladšie. Svoj mladistvý pocit môžete podčiarknuť luxusným oblečením z Menshop.sk – ide o Hip Hop shop, kde nájdete kvalitné tričká, tepláky a rôzne doplnky, ktorými očaríte aj mladých zajačikov. Takéto módne kúsky si zaslúžia byť oblečené na zdravom, dobre vyzerajúcom tele. To však nezískate s čokoládami, ktoré sú síce viac ako chutné, no na druhej strane sú preplnené cukrom a tukom. Samozrejme, aj vy ste žena a tie čokoládu potrebujú niekedy viac ako soľ a práve preto je tu dokonalá, zdravá náhrada – karob. Ten si môžete kúpiť ako prášok, no skúste sa v BIO obchodoch či na internetových stránkach poobzerať po karobových tyčinkách. Tie sú predávané v rôznych príchutiach a dokonale nahradia svoju nezdravšiu sestru – čokoládu.

Možno pri hľadaní karobu narazíte aj na iné, zdravšie náhrady stravy, ktoré nielenže majú pozitívny vplyv na organizmus, ale napomáhajú aj pri redukcii hmotnosti. Skúste len vymeniť biele cestoviny za špaldové či grahamové, bielu múku za celozrnnú, obyčajný cukor za trstinový alebo umelé sladidlo, kuchynskú soľ za morskú, rastlinný olej za olivový a uvidíte, že aj zdravé jedlá môžu byť dokonca aj chutné.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – Pirana Snaps

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!