tableChúďa žena, ak nie dennodenne, tak aspoň ojedinele sa zvŕta v kuchyni pri horúcich sporákoch, ktoré ani náhodou neprospievajú jej pleti, upratuje aj po svojich neposedných deťoch a takisto žehlenie je len na jej ťarchu. Situáciu si prednedávnom dobrovoľne sťažila, pretože si začala nosiť prácu aj domov. Asi nemala na výber, no nemôže zato, že je nielen pôvabná, ale aj pracovitá a inteligentná.

Rodina je pre ňu všetko, avšak ani prácu nemôže vyradiť zo zoznamu svojich priorít. Vo svojej priestrannej obývacej izbe si zriadila malý pracovný kútik, ktorým za nič na svete nechce narušiť pokojné rodinné kruhy. Potichu listuje v papieroch, kliká na počítači a ceruzky má precízne zoradené v krikľavom stojančeku. Usiluje sa o poriadok, veď je predsa dáma a nedá sa zahanbiť ani pred neohlásenou návštevou. Lenže aj ona je len človek a takisto má právo na mierny chaos a paniku. Odpustíme jej hŕbu papierov a malých odkazov polepených kade-tade, no všetko má svoje medze. Teda každá silná žena musí zvládať poriadok aj na pracovnom stole!

Aj také zdanlivo bezpečné miesto akým je pracovný stôl, môže svoju majiteľku nemilo zaskočiť a postarať sa o zlý obraz v očiach blízkych a kolegov, ktorí zavítali do jej domáceho pohodlíčka. Preto treba byť ostražitou a zanechať po sebe len pozitívne dojmy, inak strácate na ženskosti a zodpovednom prístupe k práci. Žiadnej dáme by určite nebolo príjemné, ak by sa o nej začalo povrávať, že je bordelárka a zvyšky z toho, čo mala na večeru, možno nájsť ešte aj na klávesnici.

Poriadok na pracovnom stole má každá úspešná biznismenka
Správna dáma má na svojom pracovnom stole len tie dokumenty, s ktorými aktuálne pracuje, všetko ostatné umiestňuje do kancelárskych zakladačov, ktoré sú v zásuvkách alebo vo vzdialených skrinkách. Počítač okrem toho, že je čistý a nevidieť na ňom žiadne omrvinky, je oblepený takými farebnými nalepovacími papierikmi, ktoré slúžia len ako poznámky a pripomienky. Lenže ak ich aktuálnosť vypršala už pred mesiacom, z pracovného stola ich ihneď odpracte. Samozrejme, že si môžete na stole dovoliť aj rodinnú fotografiu, nejaký menší talizman či farebné ozdôbky, no ak po čase zistíte, že tam zavadzajú, dajte ich preč.

Rozhodne nikdy nevyužívajte svoj pracovný stôl ako kozmetický kútik, rýchle občerstvenie a nech sa na ňom neskladujú hračky vašich detí alebo záležitosti vášho pána manžela. Takýmto spôsobom sa začne strácať nielen účel, ale aj funkčnosť a pôvab vášho stolčeka. Keďže ide o vizitku jednej pracovitej dámy, nedovoľte, aby si na ňom každý robil, čo sa mu zachce. Aj poriadok na pracovnom stole o vás prezrádza, či si dáte skákať po hlave, alebo máte svoju prácu pod absolútnou kontrolou.

Pár minút venovaných oddeľovaniu potrebného od nežiaducich harabúrd vás ochráni pred pracovným chaosom, ktorým si môžete v najhoršom prípade spôsobiť aj neželaný kariérny zostup a takáto nepriazeň sa hneď odrazí aj v rodinnej (dis)harmónii. Preto si udržujte a užívajte pohodlie i poriadok za pracovným stolom aj v domácom prostredí!

Foto: pixmac.sk, Brett Gaylor – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!