Múdrosť kníh, ľudstvo sprevádza od nepamäti. Pre každého, kniha znamená niečo iné, niečo iné v nej hľadá. No v každom, knihy vyvolávajú určité pocity, nútia ho zamyslieť sa nielen nad príbehom v nich, ale mnohokrát nazrieť prostredníctvom nich, aj do svojho príbehu života. Často krát je pre nás hlavná hrdinka vzor, príklad, ako by sme sa mali zachovať v určitej životnej situácii. Niekedy nás kniha môže priviesť k prehodnoteniu svojho života – životné hodnoty a postoje sa môžu zmeniť. Našli ste sa v týchto riadkoch? Nie ste sama! Množstvo autoriek, vyprodukovalo množstvo skvelých ženských postáv – inšpirácie, ktoré navždy zmenili váš pohľad na život, lásku aj seba samú.

Medzi literárne postavy, ktoré zmenili život miliónom ženám, patria:

  1. Anna zo Zeleného domu – tento obľúbený dievčenský román možno prečítať v každom veku a vždy v ňom možno nájsť mnoho cenných rád do života. Anna, je nenapraviteľná romantička, jej túžba po láske je silná, no zároveň jej nechýba zdravé sebavedomie a hrdosť. Jej odvaha, bystrosť a rovnocenná komunikácia s mužmi, dodnes inšpirujú mnohé mladé, aj staršie čitateľky. Lucy Mongomery, svojimi názormi predbehla svoju dobu, vám postačí, ak nahliadnete do minulosti pomocou Anninho vnímania sveta, seba i vzťahov.
  2. Jana Eyrová – z trochu iného „súdka“ je príbeh Jany, ktorú životom sprevádza jedna skúška za druhou. Po nešťastnom detstve, nachádza svoj zmysel života a s odhodlaním sa vrhá do pomoci druhým. Mladá vychovávateľka nestráca chuť do života, ani keď zistí, že jej nastávajúci má záväzky voči svojej žene, ktorú však kvôli jej pomätenosti, za svoju manželku nepovažuje. Hrdo, no zarmútene nesie svoj kríž, nepoddáva sa nepriazni osudu a nakoniec spoznáva zaslúžené šťastie.
  3. Zuzana z Fontány – kto by nepoznal krásnu herečku Evu Vejmělkovú v úlohe dlhovlasej Zuzany, ktorá sa mení z dievčaťa na ženu. Film a kniha sa však v skutočnosti od seba výrazne líšia. Ak chcete spoznať skutočnú Zuzanu a pôvodný koniec Fontány pre Zuzanu v knižnej podobe, vyberte sa do knižnice či kníhkupectva so širokým výberom kníh. Niekde tam, nájdete aj tento knižný poklad; táto dievčenská literatúra vám umožní nazrieť do dievčenskej duše.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!