Spolu so ženskou emancipáciou, osamostatnením sa a získaním rovnosti s mužským pohlavím sa u žien začala vyvíjať aj obrovská sila a vôľa dokázať všetko bez prítomnosti muža. Ženy už nie sú tie, ktoré nevedia bez muža žiť. Naučili sa byť ekonomicky nezávislé a majú veľké ambície, ktoré vedia dosiahnuť. Avšak, zabúdajú na to, že ich telo niekedy potrebuje zvoľniť. Čakajú ho mnohé náročné obdobia, počas ktorých nie je schopné zvládať veľkú záťaž a ani fyzioterapia neurobí zázraky, pokým nedokážu spomaliť.

Ženské záležitosti

Menštruácia každé štyri týždne vytvára v ženskom tele hormonálny prevrat. Stráca sa z tela železo a telo nie je schopné podať ani taký fyzický výkon, na aký ste zvyknuté inokedy. Preťažovať telo znamená, že raz sa dostane do bodu, kedy vám dá najavo, že už má dosť. Taktiež, v prípade, že sa chystáte na materstvo, ktoré trvá deväť mesiacov, musíte si uvedomiť, že pre telo je to náročný stav a musíte tomu prispôsobiť aj svoje vedľajšie aktivity.

Čas na seba

Ženy zvyknú svoje telo zaťažiť priveľkým nákladom práce, ktorú, samozrejme, zvládnu, ale za cenu silnej psychickej i fyzickej únavy. Do toho ešte cvičia a snažia sa mať ideálne telo, starajú sa o domácnosť, prípadne rodinu. Čas na oddych je naozaj nevyhnutný. Je možné, že si budete musieť zobrať na plecia o čosi menej práce a zvládnuť o časť menší príjem, no vaše zdravie za to stojí a organizmus to potrebuje. Nájdite si čas zájsť na masáž, ktorá vám uvoľní stuhnutý chrbát a nevynechajte ani nohy, ktoré vás tak spoľahlivo všade nosia.

V prípade, že máte priveľa práce, kde hľadáte čas? Pravdepodobne skracujete čas spánku. Nemali by ste v žiadnom prípade ísť pod sedem hodín, ktoré vaše telo potrebuje. Regenerácia organizmu je veľmi dôležitá, inak sa v budúcnosti stretnete so zdravotnými problémami, ktorým ste sa mohli kvalitným oddychom a starostlivosťou o seba vyhnúť.

Foto: pixabay.com