womenAk ide o hádku, respektíve bitku medzi dvomi mužmi, okrem tvrdých rán padajú aj silné slová a nekompromisné nadávky. Pre ženské žiarlivostné scény sú typické škrabance na tvári, vytrhávanie vlasov a uplakané citové výlevy. Je len málo prípadov, keď žiarli muž na muža, no ak ide o dámy, žiarlivosť nemá hraníc. Mať kamarátku do každého počasia, pokrvnú sestru či parťáčku, ktorej môžete zatelefonovať aj o polnoci, je snom každej dámy. Veď predsa nie o všetkom sa dá klebetiť s priateľom, taktiež ani rodičia nemusia byť nonstop informovaní, a tak je potrebné vziať z času na čas kabelku do ruky a utekať na pokec ku kamarátke.

Každý hľadá na tej druhej osobe kúsok zo seba, no na škodu nie je ani to, ak nám naša dôverná priateľka poskytne iný pohľad na vec, nech sa z nás časom nestane ufrflaná, zakomplexovaná teta, čo sa zhovára sama so sebou. Lenže aj kamarátka je len človek, aj ona má svoje nátury, problémy a zámery. Ak už istú chvíľu pozorujete, že niečo vo vašom priateľstve nie je také, ako bolo predtým, podrobne analyzujte tento stav a nazvite veci pravým menom. Lebo od priateľstva je len krok k žiarlivostným scénam.

Prečo to medzi priateľkami začína škrípať?
To, že sú ženy citlivejšie, emotívnejšie znášajú okolité zmeny a priateľstvá považujú za silné putá, ktoré by nemal pretrhnúť žiaden chlap, nie je klebetou, ale objektívnou pravdou. Žiarlivosť medzi kamarátkami sa tendenčne spája s novým chlapom v živote tej druhej, so svadobným zväzkom, či novým, lepším pracovným miestom. Skutočné priateľstvá nič nezlomí, ani partner, ani dieťa ani kariérny úspech, no ak so svojou kamarátkou prežívate tzv. ticho pred búrkou, prehodnoťte, či ste sa doteraz zdôverovali priateľke alebo uštipačnej pijavici.

Ako odhaliť ženu-žiarlivku?
To, že na vás kamarátka žiarli, sa rozhodne nemusí prejavovať len hádkami plnými výčitiek, vypnutým mobilom a stručnými odpoveďami len na to, čo ste potrebovali vedieť. Ženy sú dosť prefíkané nato, aby sa dali takto prvoplánovo odhaliť. Svoju žiarlivosť sa môžu snažiť maskovať úsmevmi od ucha k uchu, až to bude neprirodzené, oveľa častejším pozývaním na kávu ako doposiaľ, predlhými telefonátmi a situácia sa bude vyostrovať, ak vás kamarátka začne pri každej príležitosti chváliť a hovoriť o vašom “úžasnom“ priateľstve aj medzi prizvanými-neznámymi.

Žiarlivosť nemá čo v ozajstnom priateľstve hľadať, každý vzťah treba budovať na úprimnosti a dôvere. Ak ste práve odhalili ďalšiu svoju kamarátku-žiarlivku, nič nenechajte na náhodu, ale urobte veľké jesenné upratovanie vo vašom úžasnom zväzku.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD