Žijeme v spoločnosti v ktorej sa zdá, že muži majú navrch a to hlavne keď ide o peniaze. Vlastnia väčšinu firiem a aj ako zamestnanci zarobia podľa štatistík o dosť viac. Má však žena šancu presadiť sa v tejto konkurencii? Môže byť žena úspešnou v podnikaní?

Odpoveď je jednoznačná, samozrejme že môže, koniec koncov aj na Slovensku máme desiatky príkladov, keď ženy ukázali všetkým ako začať podnikať, keď sú ženy v politike, v predstavenstvách firiem alebo sú výborné manažérky.

Veľmi dôležitou vlastnosťou úspešných ľudí je ambicióznosť a to je to, čo často ženám chýba. Sú za tým skôr ambície v rodinnej oblasti, čo v žiadnom prípade nemožno nikomu vyčítať, ale je fakt, že ak chce byť žena úspešná v biznise, rodina musí ísť tak zvane na druhú koľaj, aspoň na nejaký čas.

Ženy to však v podnikaní rozhodne nemajú ľahké. Muži sú neraz ješitní a neznesú keď im šéfuje žena a tak majú ženy na vedúcich pozíciách často problémy, ale všetko je len o tom, či si žena dokáže získať rešpekt. Netreba zabúdať ani na typické ženské vlastnosti, ktoré sú v podnikaní veľkou výhodou. Ide napríklad o ženskú intuíciu, ktorá môže byť často lepším poradným hlasom ako akákoľvek analýza.

Kariéra alebo rodina? Túto otázku rieši veľa žien. Dá sa to skĺbiť? Nie vždy, ale dá sa to. Záleží hlavne od toho, akú podporu máte od svojej polovičky. Sú muži, ktorí nemajú problémy zostať na rodičovskej dovolenke a tiež je dôležitá aj pomoc a podpora od starých rodičov. Existujú aj možnosti ako dať dieťa do jasieľ, avšak, psychológovia upozorňujú na možné komplikácie spojené s takýmto odlúčením od matky, no skúsenosti zo zahraničia, kde je takéto riešenie oveľa rozšírenejšie nenaznačujú, že by to malo mať katastrofálne následky.

Ak sa chcete pridať do radu úspešných žien, tak je to len na vás. Musíte si uvedomiť, že na začiatku každého úspechu je tvrdá práca a zo začiatku budete radi ak dokážete aspoň zaplatiť odvody, ale potom je všetko vo vašich rukách.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie: SPX1MPK

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!