Aby sme sa každoročne na začiatku mája osviežili a schladili svoje búrlivé vášne, do našich obývačiek zavítajú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. V každej typickej domácnosti muži prespávajú pri prázdnych fľašiach od piva, v ruke držia diaľkové ovládače a ak by ste sa ich počas tohto hokejového besnenia spýtali, kedy si naposledy menili ponožky, radšej sa s vami pozhovárajú o narodeninovom darčeku pre uštipačnú svokru.

Ján Lašák

Domácnosť, výskajúce deti a blázon-manžel, ktorý teraz žije športom, fandí hokeju a on je tu doma, vyvedie z psychickej rovnováhy aj tú najtrpezlivejšiu dámu. Keďže hokej patrí k tým športovým disciplínam, kde sebou treba hádzať od mantinelu k mantinelu, nestojí sa nohami pevne na zemi, ale na ostrých korčuliach a tvrdá hokejka dokáže na tvári zanechať nejednu bolestivú jazvu, ženy radšej vstupujú napríklad do badmintonových než do hokejových klubov.

Avšak pravdou je to aj, že z pohodlia vlastného domova sa žiadnemu divákovi nemôže nič stať. Oddané manželky, nezabúdajte, že ste svojmu vyvolenému sľúbili vernosť v každom čase aj nečase. Teda prisadnite si na divácku lavicu, prekvapte svojich partnerov a naštudujte si všetky dôležité údaje o MS v hokeji. Nebudú chápať, keď im z rukáva vysypete, koho máme v skupine, od kedy do kedy trvá turnaj, alebo aká zostava nastúpi za našu reprezentáciu.

Žiadnej hokejky ani pohodeného puku na ľade sa rozhodne báť nebudeme. Využime svoj ženský potenciál a silný inteligenčný kvocient, preklikajme sa k základným informáciám o tom, čo nás čaká budúci rok na majstrovstvách sveta v hokeji 2015. Všetkých ctených fanúšikov čakajú už v poradí 79-te majstrovstvá, usporiadateľmi sa stanú naši českí bratia a súperiť budeme v ostravskej skupine B.

Milé dámy, buďte k svojim manželom v čase od 1. do 17. mája 2015 ústretové, radšej si zahryznite do jazyka, ako by ste mali partnera znervózňovať sklamaním z uplynulých majstrovstiev, kedy vyhralo Rusko. Nepripomínajte mu, že Rusi sú oveľa temperamentnejším národom a nevytáčajte ho ošúchanou frázou, že ani po výhre chlieb lacnejší nebude.

Nech si každý závistlivec hovorí, čo chce, sme predsa hokejovou krajinou, máme vynikajúci reprezentačný tím a pochvalu si rozhodne zaslúžia aj ostrieľaní brankári, ktorí patria medzi svetovú elitu.

Ani elegantným dámam sa nič zlé nestane, ak v máji budúceho roka silno zovrú päste, oblečú sa do slovenských farieb a na plné pľúca budú povzbudzovať tých, čo reprezentujú náš národ. Ešte predtým však spolu so svojím manželom vycestujte do Čiech, aby ste mali búrlivú hokejovú atmosféru priamo na dosah.

Foto: flickr.com, autor – RicLaf

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!