My ženy sme zaujímavé tvory. Šialene sa zaľúbime, niekedy nového partnera ledva poznáme a bez rozmyslu už začneme uvažovať o tom, aké romantické to bude, keď nás požiada o ruku, ako asi to spraví a takmer okamžite sa vidíme kráčať v svadobných šatách, okolo nôh sa nám už, samozrejme, pletie naše minimálne jedno dieťa a predstavujeme si celú spoločnú budúcnosť. Naše predstavy však nemusia vždy korešpondovať s realitou a s túžbami nášho aktuálneho princa. Niekedy na to ideme príliš rýchlo a to sa nám môže vypomstiť.

Netlačte na pílu

Chlapi sú veľmi bojácni a ak ich vystrašíte hneď na začiatku vzťahu, môžu vám veľmi rýchlo ujsť a k tej žiadosť o ruku sa ani náhodou nepriblížite. Je úplne jasné, že ak cítite, že je to ten pravý, chceli by ste váš vzťah posunúť na vyšší level, na čo čakať? Ale prečo to musíte siliť? Všetko má svoj čas a príde vtedy, keď to najmenej čakáte a keď je tá správna chvíľa. To, že vy ste si istá vašim vzťahom, neznamená, že si ním musí byť istý aj váš partner, možno len potrebuje trochu viac času, aby sa zaviazal na celý život. Každý chce ísť do manželstva s tým, že vydrží a nerozpadne sa, tak mu dajte čas a presvedčte ho, že ste tá pravá ešte pretým, ako vás požiada o ruku.

Tým, že mu budete neustále pripomínať, že by vás mal požiadať o ruku, ho len dostanete do úzkych a sú len dve možnosti, ako chlap zareaguje. Buď vás o tú ruku naozaj požiada, ale bude to nasilu a nebude o tom úplne stopercentne presvedčený, alebo sa s vami rozíde, pretože sa bude cítiť pod nátlakom. Nie je pre vás lepšie ostať v krásnom fungujúcom vzťahu bez prsteňa a papiera ako ostať sama bez milovaného človeka?

Svadba je veľký krok

Zásnuby a samotný akt svadby sú naozaj veľké zaväzujúce kroky a ak ich už urobíte, mali by ste byť obaja celým srdcom a rozumom presvedčení, že to je to správne rozhodnutie. Ak ste vy tá, ktorá to cítite skôr, nechajte svojho partnera, nech sa k tomuto rozhodnutiu dostane sám, bez nátlaku a keď vás o ruku požiada, budete vedieť, že je to úprimné a silné.

Foto: pixabay.com