Bielenie zubov je v poslednom období veľmi obľúbené aj na Slovensku. Pritom už aj starovekí Egypťania si bielili zuby – pomocou sódy a popola. A prečo sa vlastne farba našich zubov mení? Je to zapríčinené hlavne podávaním tetracyklínu (antibiotikum) deťom, či nadmerný príjem fluóru spôsobujúci hnedé alebo sivé škvrny. Po skončení vývoja chrupu sa farba zubov mení aj po úrazoch (ak dôjde k vnútornému krvácaniu zuba). Naše zuby menia svoju farbu taktiež „vďaka“ farbivám z jedla či fajčeniu. Ak je na Vašom dennom programe aj káva (obľúbená je najmä lavazza) buďte tiež na pozore! Nielenže pri nesprávnom čistení zubov alebo pri čistení zubov dlho po dopití kávy môže vytvárať žltý povlak, ale aj v prípade, ak sa rozhodnete nechať si vybieliť Vaše zuby – káva ich môže rýchlo naspäť „odfarbiť“. Toto všetko sa deje preto, lebo na našej zubnej sklovine sa vytvára povlak, ktorý uľahčuje usadzovanie farbív z jedál, nápojov a cigariet. Jedná sa však o vonkajšie sfarbenie zuba, ktoré sa v dnešnej dobe dá pomerne jednoducho odstrániť. Majte však na pamäti, že každý z nás má vrodenú istý odtieň sfarbenia zubov (dentínu)!

Vnútorné sfarbenie zubov je možné korigovať jedine chemickou cestou. Tento spôsob je založený na oxidácii – s pomocou látok na báze peroxidu, najčastejšie býva používaný tzv. karbamid peroxid. Tento typ bielenia môžete absolvovať nielen u zubára, ale aj u Vás doma. Platí však, že čím menšia koncentrácia bieliacej látky, tým je jej šetrnosť väčšia, ale účinok slabší. Na bielenie zubov doma môžete použiť rôzne prípravky, najčastejšie sa však využívajú bieliace pásiky na zuby, ktoré sú v USA veľmi obľúbené. Ich použitie je pohodlné a navyše Vás vyjde až 10x lacnejšie ako u lekára!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!