Je vo vzťahu žiarlivosť potrebná alebo úplne narušuje jeho harmóniu? Každé partnerstvo medzi mužom a ženou prechádza mnohými krízami, často sú vyvolávané práve nedostatočnou vzájomnou dôverou. Predsa pocit strachu, že stratíme milovanú osobu nemôžeme ovplyvniť, na druhej strane si musíme uvedomiť, že každý z nás ma právo na svoju vlastnú slobodu a to aj v prípade partnerského zväzku. Žiarliť je prirodzené, vyžaduje si to ale istú dávku miery. Ak ju bezdôvodne preženieme, naozaj môžeme stratiť doteraz fungujúci vzťah. Preto s ňou opatrne, často môže byť úplne bezdôvodná.

Môže však na druhej strane fungovať vzťah bez akejkoľvek žiarlivosti? Áno, vzájomná dôvera je potrebná, ale priznajte si. Neprepadnú vás občas pochybnosti? Flirtovanie s inou ženou, stretnutia s kolegyňami, bývalé kamarátky zo školy? Niektoré ženy by chceli mať toho svojho partnera iba pre seba, jeho kontakty s inými ženami im nie sú po vôli. Je však nemožné a nerozumné brániť svojej polovičke v rozvíjaní iných kamarátstiev, aj keď sa nám niekedy zdá, že je to na náš vkus trochu priveľa. Tolerancia a rešpekt je pre zdravý a fungujúci vzťah rozhodne dôležitý, malá žiarlivosť však ešte nikomu neublížila.

Pri nezdravej žiarlivosti môže človek strácať kontrolu sám nad sebou a stane sa neznesiteľným. Vzťahu to určite neprospieva, veď nekonečné hádky, výsluchy a nedôvera uberajú z energie na oboch stranách. Ak je však prirodzená, dá sa vzájomnou komunikáciou oboch partnerov upraviť. Preto je potrebná nielen dôvera, ale aj prejavovanie svojich citov navonok. Ak máte pochybnosti, opýtajte sa ho na to priamo. Veďte s ním dialóg, povedzte mu, čo vám prekáža.

Pri takýchto problémoch by sa vaša polovička mala správať ohľaduplne a rešpektovať vaše požiadavky. Samozrejme, ak sú opodstatnené. Nemôžete mu totiž zabrániť stretávať sa s priateľmi a spoznávať nových ľudí, aj keby išlo o nové priateľstvá so ženami.

Právo na svoj vlastný život máte aj vy, preto sa zbytočne nezaoberajte partnerovými aktivitami v spoločnosti iných ľudí a sama si vyrazte s partiou priateľov na drink. Nezabúdajte však, že komunikácia pri spolunažívaní je viac ako potrebná, a preto si stanovte určité pravidlá, ktoré budete vzájomne dodržiavať. Nemali by ste zbytočne dráždiť partnera a to isté platí aj pre neho. Ak si dokážete prejavovať úctu a rešpekt, nezdravej žiarlivosti vo vašom vzťahu nedáte šancu. A to je predsa vaším cieľom, nie? Predsa nič krajšie, ako prežívať pokojný harmonický a vyrovnaný vzťah, kde si dokážete prejaviť lásku a pritom rešpektovať slobodu jeden druhého si ani nemôžete želať.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!