Zasnežené hory, snehom zakryté konáre stromov a pohľad pútajúce biele, zimné kráľovstvo. Ak milujete lyžovanie, horská chata je vaším obľúbeným miestom a bez snehu si ani len neviete predstaviť tú správnu zimu, zrejme nejako podobne, môže vyzerať aj tá vaša predstava typicky zimnej romantiky. A teraz si predstavte, že existujú ľudia, ktorí neznášajú zimu, lyžovačky sú pre nich neabsolvovanou činnosťou a najradšej by presadili slnko ako neodlúčiteľnú súčasť každého dňa. Táto predstava sa výrazne líši od zimnej romantiky na snehu, veď toto poňatie netypického zimného dobrodružstva v oblasti trópov a slnkom zaliatym, prímorským prostredím, snáď ani nemôže byť zimnou dovolenkou. Alebo môže?

Zimná dovolenka na Kanárskych ostrovoch
Túžite zažiť letné dobrodružstvo, no nechce sa vám čakať na začiatok leta? Tak potom je zimná dovolenka pri mori, akoby stvorená pre vás! Kanárske ostrovy, ako súsošie, patriace pod vládu Španielska, je miestom zábavy ale aj oddychu, no zároveň na ostrove La Palma, možno nájsť aj významné pútnické miesto; kostol zo 14.storočia, vám tiež poskytne priestor na duchovné rozjímanie.

Medzi ďalšie výhody zimnej dovolenky na Kanárskych ostrovoch patria:

  • Priemerná teplota vzduchu, ktorá sa pohybuje okolo 18-23° C;
  • Ideálna romantika pre dvoch zahŕňajúca more, pláž, slnko, ale aj pyramídy či „ochutnávka“ banánov či tabaku, ktoré patria medzi hlavné vývozné tovary;
  • Návšteva „Ostrovu šťastia“, vďaka ktorému vaša dovolenka na Kanárskych ostrovoch musí byť len šťastná, plná pozitívnych zážitkov a nezabudnuteľných skúseností.

Zimná dovolenka v Egypte
Hoci sa zima ešte len začala, už teraz vám chýbajú slnečné lúče a relax pri mori? Vymeňte zimné dovolenky za letné dovolenky a namiesto otepľovačiek, si do kufra pribaľte plavky! Rodisko preslávenej Kleopatry, najkrajšej ženy tých čias, je obľúbená dovolenková destinácia všetkých žien, mužov zas iste zaujmú dômyselné systémy hrobiek faraónov, ktoré bránili k ich vykradnutiu. Slnečná dovolenka v Egypte v zime, ponúka množstvo výhod:

  • Priemerná teplota vzduchu, ktorá sa pohybuje okolo 25° C;
  • Spoznanie kolísky civilizácie a kultúry – nasýtenie duše po vedomostiach, ktoré poteší nielen nadšencov histórie, umenia, či iných zvedavcov;
  • Pôsobivé fotky ležiaceho leva s hlavou človeka, typických pyramíd, hrobiek faraónov, ako aj očarujúcej púšte, priezračného mora, paliem a pľuvajúcich tiav.