Možno sa to ani nezdá, ale zima je čochvíľa za dverami. Zabezpečte si preto v predstihu dovolenku a ubytovanie. Zabudnite na vzdialené zahraničné destinácie. Iba čo vás pripravia o ťažko nadobudnuté peniaze. Vyskúšajte niečo tu na Slovensku.

Neverili by ste, ale aj v domácich podmienkach si človek dokáže dokonale oddýchnuť. Stačí sa len poriadne rozhliadnuť a navštíviť miesta, kde ste doposiaľ neboli.

Vyberte sa napríklad do našich veľhôr. Poviete si, no dobre, ale čo už také vzácne a neodolateľné sa môže vyskytovať kúsok za humnami. Náš názor je ten, že choďte a presvedčte sa na vlastné oči. Privíta vás čarokrásna a na veľa miestach akoby nedotknutá tatranská príroda, v ktorej razom prídete na iné myšlienky hneď v prvý deň pobytu.

Kvalitné ubytovanie je základom spokojnosti na dovolenke

Aby ste nemali zjazdovky, bežecké trate, náučné chodníky a iné zimné atrakcie príliš od ruky, ubytujte sa v tamojších hoteloch a ubytovacích zariadeniach. Za tie roky odkedy sú v prevádzke, prešli všetkými detskými nemocami a ich služby sú už dnes na prvotriednej úrovni.

Medzi také hotely patrí aj tento luxusný hotel v Nízkych Tatrách. Je situovaný priamo pod majestátnym Chopkom a pýši sa štvorhviezdičkovým ocenením. V ňom nájdete útočisko, z ktorého budete ráno vyrážať za tým, kvôli čomu ste sem prišli.

Pre lyžiarov nenájdete široko ďaleko nič lepšie

Kilometre a kilometre kvalitne upravených lyžiarskych zjazdoviek vás dostanú. A je úplne jedno, či ste skúsený, rekreačný, alebo iba začiatočný lyžiar. Každému podľa jeho schopností a možností. Nasadnete na vlek a ten vás vyvezie na svah určený vám.

Vašim deťom je určená lyžiarska škôlka a škola, v ktorej sa pod dohľadom skúsených lyžiarskych inštruktorov zaučia do tajov zimných športov. Nezabúda sa ani na vyznavačov takého populárneho adrenalínového športu, akým je v dnešných časoch snowboard. Kvôli nemu je vyhradená špeciálna prekážková trať, na ktorej si odvážlivci vyskúšajú svoje zdatnosti a odvahu.

Mladí a divokí. Takým asi neulahodíte ničím iným než strmými zjazdovkami určenými na freeride. Na ich vrchol vytiahnu záujemcov špeciálne navrhnuté vleky. Tu si dovolíme neskromne pripomenúť, že v okolí Jasnej sa nachádza najväčší oficiálny freeride a alpine ski areál na Slovensku.

Ani bežkári nezostanú v ničom ukrátení

Chápeme, že nie všetci ste oddaní zjazdovému lyžovaniu. Tí menej nároční si bohate vystačia s dvomi bežeckými traťami. Prvá, tá menej náročná je situovaná na Lúčkach a druhú umiestnili bežeckí nadšenci na Troch Vodách. Takže, či už ste zarytý lyžiar, alebo máte v obľube sa len tak prebehúť na bežkách a kochať sa pri tom okolitou prírodou, práve sme vám poskytli hneď niekoľko dôvodov prečo navštíviť Jasnú.

Nie ste lyžiar? Nevadí. Pokým sa vaša rodina vyblázni na svahoch, vy sa zatiaľ vyveziete kabínovou lanovkou na vrchol Chopku, kde si v novej panoramatickej reštaurácii Rotunda vychutnáte voňavú kávičku so zákuskom. Na ceste dolu môžete navštíviť všetkým známu Kamennú chatu.

Vráťte sa do svojich detských čias, sadnite na sánky

Tým najmenším vyhoviete asi len sánkovaním a bobovaním. Dlhú, predlhú zjazdovku nazývanú Dlhá púť môžete spolu s nimi absolvovať hoc aj niekoľkokrát za sebou. Vrátite sa tak do čias vášho detstva. Nemusíte ani pozerať na hodinky. Trať je počas večerného sánkovania dostatočne osvetlená.

Zveste korčule z klinca, isto ste to ešte nezabudli

Len nám nehovorte, že ste nadobro zabudli korčuľovať. Vieme, od vašej  mladosti ubehlo pekných pár rokov. Nemáte dostatočnú guráž postaviť sa na dva tenké brity v obave, aby ste si nebodaj niečo nezlomili tesne pred nástupom do zamestnania. Žiadny strach!

Klzisko je dostatočne rozmerné aj na vaše úchvatné tanečné kreácie. Spolu s vašimi deťmi sa nasmejte až sa budete za bruchá chytať. Za používanie plochy na korčuľovanie sa neplatí, no musíte mať na zreteli, že jej využívanie závisí od aktuálneho počasia.

Počasie býva vrtkavé, mobilný telefón noste so sebou

Máme pre vás dobrú radu. Pred každým výletom za zimnými radovánkami sa najskôr oboznámte s aktuálnym počasím, pretože to sa zvykne veľmi rýchlo vo vysokohorských podmienkach meniť. Rovnako upovedomte hotelovú službu kam máte so svojou rodinou namierené, aby v prípade fujavice vedeli, kde vás majú hľadať. Nemusíme vám ani pripomínať, že si so sebou máte vždy zobrať nabitý mobilný telefón.

Večer v hoteli nemusí byť nudný

Uzimených a vetrom vyštípaných vás večer privíta vyhriaty hotel, kde sa navečeriate vo vychýrenej reštaurácii. Bude vám po takom náročnom dni mimoriadne chutiť. Deti si zase pochutnajú na špeciálnom detskom menu. Po večeri si môžete oddýchnuť v lobby bare pri upokojujúcom čaji, varenom vínku, či zaujímavých značkových destilátoch. Deti isto ocenia detský kútik s hračkami, preliezačkami, spoločenskými hrami a teráriom.

V aquaparkoch načerpáte sily do nového dňa

Počas vašej dovolenky nemusíte dennodenne opakovať ten istý program. Život je predsa zmena a prečo si jej teda neužiť aj na dovolenke. Zájdete si párkrát do okolitých termálnych aquaparkov Tatralandia a Bešeňová. Nechajte sa unášať pravými morskými vlnami, relaxujte v termálnych bazénoch.

Nebojte sa vyskúšať zimné aktivity v Nízkych Tatrách. Vidíte, že dôvodov prečo tak spraviť existuje viac než dosť.

Foto: pixabay.com