Každý zodpovedný vodič vie, že ak sa na vozovke nachádza súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy, je povinný jazdiť so zimnými pneumatikami. Mať obuté kvalitné zimné pneumatiky nie je nutné len z dôvodu, aby sme nedostali pokutu. Často je to otázka života a smrti. A pritom kvalitné zimné pneumatiky nemusia stáť veľa. Tak je tomu napríklad v prípade zimných pneumatík Matador.

Najpoužívanejšie zimné pneumatiky Matador

Po značke Matador siaha veľa slovenských vodičov. Týmto zimným pneumatikám dávajú prednosť nielen z hľadiska ich výborných jazdných vlastností, ale tiež kvôli ich bezkonkurenčným cenám. Uvažujete o nich tiež? Medzi vodičmi sú najobľúbenejšie tieto typy zimných pneumatík Matador.

  • Zimné pneumatiky Matador MP 52 Nordicca Basic M+S

Tieto zimné pneumatiky Matador sú odporúčané rôznymi nezávislými testami ako ideálne pre pohodlnú a bezpečnú jazdu za akýchkoľvek zimných podmienok. Sú určené pre autá strednej a malej triedy. Pokiaľ ide o ich jazdné vlastnosti, dôraz tu bol kladený hlavne na záber, čomu je prispôsobený aj dezén týchto pneumatík. Vďaka dezénu „Extreme Snow Traction“ zabezpečujú tieto pneumatiky výborné záberové vlastnosti v zlých zimných podmienkach, ale aj vysokú odolnosť voči aquaplaningu. Okrem toho majú tieto pneumatiky výborné brzdné vlastnosti tak na ľade, ako aj na utlačenom snehu. Ďalšou špecialitou je takzvaný kilometrovník na bočnici pneumatiky. Ten umožňuje označiť si počet najazdených kilometrov na danej pneumatike, a to aj pri viacerých prezúvaniach pneumatík.

  • Zimné pneumatiky Matador MP 54 Sibir Snow M+S

Rovnako ako predchádzajúci typ, aj tieto pneumatiky sú charakteristické dezénom, ktorý zabezpečuje vysoký záber a perfektné brzdné vlastnosti v nebezpečných zimných podmienkach, a to na ľade, snehu, ale aj na vode. Ich špecialitou je zimný indikátor opotrebenia dezénu „Winter TWI“. Ten indikuje, kedy je zimná pneumatika už opotrebená a je potrebné ju vymeniť. Pneumatiky MP 54 Sibir Snow poskytujú maximálnu bezpečnosť a komfortnú jazdu v zime a sú určené pre autá strednej a malej triedy.

  • Zimné pneumatiky Matador MP 92 Sibir Snow M+S

Predchádzajúci typ pneumatík má svoje zastúpenie aj čo sa týka strednej, vyššej strednej, až luxusnej triedy automobilov. Rovnako ako MP 54 Sibir Snow, aj tieto zimné pneumatiky sú garanciou spoľahlivosti v zmysle zimného záberového testu ASTM F-1805. Samozrejmosťou je vynikajúci záber, ovládateľnosť a skvelé brzdné vlastnosti pneumatík MP 92 Sibir Snow.

Medzi zimnými pneumatikami Matador si určite nájdete aj vy svojho favorita. A to vďaka ich kvalite, vynikajúcim jazdným vlastnostiam a tiež výborným cenám.