Už ste unavená z toho, že pracujete na jednej a tej istej pozícii niekoľko rokov a máte pocit stereotypu? Na tom nie je absolútne nič zvláštne. Človek potrebuje napredovať, posúvať svoje hranice a prekonávať ich. Ako v osobnom, tak aj pracovnom živote. Nemali by ste sa uspokojiť s jedným levelom a stagnovať. Ak robíte svoju prácu nadpriemerne dobre a myslíte si, že je čas sa posunúť vyššie, choďte si za tým. Len vy ste strojcom svojho šťastia a vy máte v rukách esá, ktoré vás môžu dostať na miesto vášho šéfa alebo dokonca ešte vyššie. Musíte si stanoviť cieľ a tvrdo za ním ísť. Dajte si záväzok, že za určitý čas dosiahnete povýšenie. A dokážte všetkým naokolo, že na to máte!

kariéra

Dostať sa na vyššiu pozíciu, na akej ste teraz, sa môže zdať náročnejšie, ako v skutočnosti je. Je však rozdiel, či o ňu žiadate vo svojom aktuálnom zamestnaní, alebo u iného zamestnávateľa. V prvom rade je naozaj dôležité, aby ste mali naozaj kvalitne vypracovaný životopis (príp. CV v anglickom jazyku), pretože to je prvý a smerodajný dokument, s ktorým personalista alebo priamo majiteľ firmy príde do styku. Uveďte svoje pracovné skúsenosti a prednosti, ktoré v pracovnom živote máte. Pri pohovore je už len na vás, ako sa predáte. Musíte byť suverénna a presvedčiť protistranu, že práve vy ste tá, ktorá má pozíciu obsadiť a ste lepšia od svojich konkurentov. Vzdelanie nemusí byť vždy tá najsilnejšia stránka, často sú práve nazbierané skúsenosti v obore tým, čo vás môže posunúť vyššie.

V úplne novom zamestnaní si vás môžu najprv otestovať na nižšej pozícii a po veľmi krátkom čase povýšiť. Musíte na sebe pracovať a využívať každý voľnú chvíľu na to, aby ste sa stali človekom, o akého sa zamestnávatelia pobijú. Len v takom prípade môžete poraziť ostatných uchádzačov o pozíciu, o akej snívate.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!