Akcia sem, výpredaj tam… to sú kúzelné slová, ktorým dnes málokto dokáže odolať. Ich výnimočnosť je skrátka v tom, že za pár písmenkami sa ukrývajú poklady, po ktorých ľudia túžia, no nemohli si ich dovoliť. Až doteraz. Dnes je šetrenie peňazí na prvom mieste, a tak sa trh chytil príležitosti. Výsledkom sú portály, ponúkajúce zľavové kupóny, ktoré ľuďom prinášajú úľavu, radosť, no občas aj stres a zlosť.

Prudký štart

Zľavy tohto typu sú pomerne novou záležitosťou. A to nielen u nás, ale aj v zahraničí. Všetko to začalo v Amerike približne pred 6 rokmi. Myšlienka sa z teoretických úvah uviedla do praxe, a to spôsobilo raketový rast záujmu o hromadné zľavy. Na naše územie sa tento trend preniesol v roku 2010. Slováci sa zliav chytili tak pevne, že v priebehu troch rokov u nás vyrástlo nespočetne veľa zľavových portálov, ktoré ponúkajú rôznorodé služby a produkty. Mnoho takýchto webov stroskotalo už v prvých mesiacoch pôsobenia, nakoľko si majitelia portálov neuvedomili všetky riziká. Vo väčšine prípadov šlo o zradenie dôvery, ktorú prechováva klient voči podobnému portálu. Nekalé praktiky a nezodpovedné chovanie majiteľov webov spôsobili množstvo krachov.

Na druhej strane však trend zľavových portálov dal možnosť firemného rastu zodpovednejším osobám. Kvalitné weby sa pretekajú v tom, aby vám mohli poskytnúť najlepšie zľavy na internete. Tí, ktorí ku zľavám pristupovali fér začali zbierať ovocie. Toto ovocie je z roka na rok väčšie a šťavnatejšie. Tomu pomáha aj fakt, že sa do zliav zapájajú veľké spoločnosti poskytujúce špičkové produkty a služby. To dáva klientom šancu zažiť luxus na vlastnej koži a ešte aj ušetriť.

Ako je to u nás?

V súčastnosti na Slovensku nájdeme niekoľko viac, či menej spoľahlivých zľavových portálov. Medzi špičku však patrí web www.zlavovykupon.net. Jedná sa o špecifický portál, ktorý vám ponúka najväčší výber kupónov (tzv. voucherov) na Slovensku. Pre lepší prehľad si môžete zažiadať o zasielanie aktualizácií na váš e-mail. Týždenne tak môžete sledovať súhrn noviniek v akcií, ktoré sú tu pre vaše potešenie. Interval pridávania nových akcií je však dynamickejší. Aktualizácie zliav na webe sa vykonávajú každý deň.

Navyše vám tento portál pripravil ešte jedno prekvapenie. Prvým krokom je však registrácia. Pokiaľ zostanete verní tomuto webu, máte šancu zapojiť sa do hry na náhodu, ktorá sa nazýva kúzelnými slovami – súťaž o peniaze. Ide o bonusový program, kde môžete vyhrať sumu od 8 do 20 euro. Pokiaľ však budete mať nastavené zasielanie noviniek na e-mail, alebo budete aktualizácie sledovať pravidelne na webe, máte šancu zachytiť aj iné prekvapenia portálu.

Foto: pixmac.sk, Dave Dugdale – flickr