Každá žena túži byť krásna a neodolateľná. V šatníku vám stále pribúdajú nové kusy oblečenia, topánok a módnych doplnkov,  ktorým prispôsobujete líčenie. Pri pohľade do zrkadla si však uvedomujete, že zmenu by ocenili aj vaše vlasy. Navštívite kaderníka, ktorý vám z vlasov vyčarí sexi účes. Vám je však jasné, že stále tomu niečo chýba. Je to iskra či „šmrnc“. Jednoducho niečo, čo vlasy zvýrazní a dotvorí celkový vzhľad. Ak je pre vás farba príliš radikálne riešenie, vyskúšajte melír.

Melír sa používa niekoľko rokov a je stále aktuálny. Ak ste sa preň rozhodli, k dispozícii máte množstvo alternatív. V obľube je anglický aj francúzsky melír. Pri francúzskom melíri sa využívajú dve alebo tri farby, pričom sa vlasy špeciálne oddeľujú.

Anglický melír je inšpirovanými anglickou farebnosťou kvetov. Kaskády vo vlasoch možno vytvoriť prostredníctvom ľadového melíru. Účes možno oživiť jedným hrubším farebným pruhom alebo podmelírovaním. Pri podmelírovaní sú horné vlasy jednej farby a spodné sú zafarbené iným odtieňom. Melír by mal vystihovať podstatu osobnosti a váš celkový imidž a hlavne by ste sa mali s ním cítiť sama sebou.

Do úvahy treba vziať dĺžku a farbu vlasov a typ tváre. Tmavovlásky môžu vlasy oživiť červenými či ryšavými prúžkami. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú. Ak patríte k extravagantnejším typom, siahnite po fialovej či akýchkoľvek iných bláznivých kombináciách farieb.

V letnom období je využívané zosvetľovanie vlasov prostredníctvom melíru, pretože svetlé odtiene ladia k opálenej pokožke. Vlasy možno zosvetliť o štyri až šesť odtieňov.

Melír poškodzuje vlasy v menšej miere ako trvácne farby. Napriek tomu je dôležitá starostlivosť o melírované vlasy v podobe správnych kozmetických prípravkov. Nakoľko melír vlasy vysušuje, majú väčší sklon k štiepeniu. Správna starostlivosť je nevyhnutná v lete, keď sú vlasy vystavované priamemu slnečnému žiareniu.

Melír vám vo vašich vlasoch vyčarí kaderník alebo sa môžete oň pokúsiť sama. Dôležité je zakúpiť kvalitnú farbu alebo odfarbovač, vlasy učesať bežným spôsobom a farbu nanášať od korienkov ku končekom. Použiť môžete melírovaciu čiapku, špeciálny hrebeň alebo násadku. Všetko závisí od typu melíru. Treba dôsledne dodržiavať stanovený čas pôsobenia. Trh ponúka melíry určené pre domáce farbenie. Obsahujú špeciálny aplikátor, ktorý zaručuje pohodlné a jednoduché farbenie. Ak nemáte dosť odvahy na domáci melír, zverte sa do rúk profesionála.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!