Vznik astrológie ako vednej disciplíny môžeme hľadať už v starovekom Oriente. Podľa siedmich pohyblivých svetiel (Slnko, Mesiac, Merkúr, Venuša, Mars, Jupiter a Saturn) každý Mesiac i planéty, tvorí 12 rovnakých častí – 12 súhvezdí zvieratníka. Znamenia zverokruhu tvoria tieto znamenia – Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár a Ryby.

Základná charakteristika znamení
Znamenia horoskopu dvanástich súhvezdí zvieratníka, vzišlo z postavenia Slnka, najdôležitejšej hviezdy. Úctu k jedinečnej sile nebies, starovekí Sumerčania vzdali v podobe názvov pre jednotlivé znamenia zverokruhu. Zverokruh, opierajúci sa o slnečný horoskop, tvoria tieto znamenia:
Baran – prvé znamenie zverokruhu, sa vyznačuje nebojácnosťou, tvrdohlavosťou, náchylnosťou k boju, vytrvalosťou či sebavedomím. Barani sú rodení vodcovia, dokážu strhnúť dav svojimi kreatívnymi nápadmi, no ich zápornou vlastnosťou je, že ich záujem aj rýchlo opadá.
Býk – charakterizovať Býka je tak zložité, ako je on sám. Býk je podobne ako Baran tvrdohlavý, ťažko sa vyrovnáva s prehrou, potrebuje si dokazovať svoju nadvládu. Zároveň však vie oceniť aj maličkosti, miluje pohodlie a luxus, má dobrý vkus na materiálne veci.
Blíženci – Blíženci predstavujú základné princípy života – život samotný, no zároveň aj jeho koniec. V živote sú často nerozhodný, môžu pôsobiť dojmom rozmarnosti. V skutočnosti, však vyznávajú tradičné rodinné hodnoty, hľadajú blízku dušu, ktorá by im porozumela.
Rak – citlivá, romanticky založená duša, ktorá si svojou naivitou a dobrosrdečnosťou skvele rozumie s deťmi a s rojkami. Človek Rak nie je prakticky založený; zaujíma sa predovšetkým o prírodu, umenie a má rád všetko živé a krásne.
Lev – sa rád cíti, ako kráľ sveta. Je rád stredobodom pozornosti, možno aj preto je mu často vyčítaná bezohľadnosť, sebectvo a nedostatok empatie. Jeho silnými stránkami sú zmysel pre humor, zábava či rozhodnosť.
Panna – často budí dojem nevinnosti a jemnej, ba priam éterickej krásy. Hoci je to sčasti pravda, aj nevinné Panny vedia partnera poriadne prekvapiť temperamentom a impulzívnosťou. Panny sú milujúce a starostlivé, no vedia aj poriadne žiarliť.

Váhy – sú komplikované osobnosti, ktoré v živote stále niečo hľadajú. Aj keď to nájdu, majú pocit, že to nie to, čo hľadali. Snažia sa zachovať si svoju nezávislosť, málokedy prejavia city. Napriek tomu, sú veľmi vynaliezaví, kreatívni a život s nimi nie je nikdy nudou.
Škorpión – Škorpión je vo svojej podstate mierumilovné stvorenie, ktoré však vie aj ublížiť. Najmä ak je to prejav odplaty či pomsty. Škorpióny sú veľmi inteligentné osoby s logickým uvažovaním, zároveň sú to aj zdatní filozofi a život berú z tej lepšej, optimistickejšej stránky.
Strelec – patrí k veľmi citlivým stvoreniam, ak niekedy ublížite Strelcovi, vedzte, že vám to nikdy neodpustí. Telefónne číslo Strelca si pokojne môžete vymazať z telefónu, akonáhle ho zradíte, nie je cesty späť. Strelec je veľmi rodinne založení, miluje rodinu ale tiež neznáša stereotyp a čas od času potrebuje zmenu.
Kozorožec – charakteristika znamenia Kozorožca spočíva v symboloch bystrosti, rozvážnosti, ale dokáže byť aj cieľavedomý či utiahnutý. V otázkach lásky sú vernými partnermi, no často svoje city nedokážu patrične prejaviť, boja sa odmietnutia a nepochopenia.
Vodnár – zverokruh znamenia Vodnára definuje ako typ samotára, hĺbavého so sklonmi k fantazírovaniu. Nenapraviteľný rojko, s logickým uvažovaním a nestálosťou je človek Vodnár.
Ryby – typickými vlastnosťami tohto znamenia sú priateľskosť, šarmantnosť, no zároveň nenápadnosť, zádumčivosť ale aj otvorená povaha. Negatívnymi povahovými črtami sú napríklad neschopnosť argumentovať pri hádkach či nepostavenie sa voči autorite.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!