Éterický olej LevanduľaInverzná metóda pre rýchly rast vlasov

Veľkú obľubu a nadšenie si získala inverzná metóda, o ktorej sa povráva, že by mala zabezpečiť veľmi rýchly rast vlasov a už v priebehu niekoľkých dní. Inverzná metóda sľubuje až nárast vlasov o 2,5 -5cm v priebehu jediného týždňa! Táto metóda sa však neodporúča ak máte problémy so srdcom, kĺbmi, ste tehotné, máte poranenie, alebo iné fyzické problémy – je vhodná len pre zdravého človeka.

Metóda spočíva v dennej masáži vlasovej pokožky vybraným olejom – najvhodnejšie je vybrať si za studena lisovaný. Odporúčaný je napríklad olivový, ricínový či kokosový. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek rozmarínového a levanduľového oleja. Olej jemne zahrejte a vlasovú pokožku masírujte v predklone po dobe približne 4 minút. Nepoužívajte príliš veľké množstvo oleja, stačí len troška. Následne olej nechajte pôsobiť aspoň 1 hodinu. Ak máte vlasy príliš mastné, tak ich umyte šampónom. Tento postup opakujte počas 7 dní. Potom si dajte aspoň na ďalšie 3 týždne prestávku. Nevýhodou môže byť nepríjemný pocit pri dlhšej dobe v predklone, ako napríklad točenie hlavy, preto je vhodné mať niekoho doma, ak by ste nedajbože odpadli ;)

Pálenie vlasových končekov

Keď je vlas rozštiepený nepomôže mu už nič iné, len ho odstrihnúť. No napadlo by vás zobrať plamienok ohňa a jednoducho ich odpáliť? Ak viete ako vlasy rýchlo horia, táto metóda asi pre vás neznie až tak lákavo, alebo znie až priam hrozivo. Metóda prebieha relatívne jednoducho. Vlasy sa po menších pramienkoch natesno zatočia a vytŕčajúce končeky sa spália plamienkom ohňa. Vlasové končeky by sa mali vďaka tomu zataviť, čím by mali byť odolnejšie voči štiepeniu. Vlasové končeky sú vystavené ohňu len na zlomok sekundy, čím oheň stihne pôsobiť len na ich koniec.

Táto metóda si získala veľa nadšencov, ale aj veľa odporcov. Nie je ale odporúčané ju skúšať doma. Predtým, než sa ju rozhodnete vyskúšať si vyhľadajte kaderníčku, ktorá má s touto metódou skúsenosti. Inak sa môže stať, že predsa len prídete o väčšiu časť vlasu než ste si želali. Taktiež nie je vhodné, ak kaderníčka následne odpálené končeky odstrihne, pretože účel ich pálenie sa takom prípade stráca. Odvážili by ste sa? :)