Bez práce nie sú koláče. To znamená, že bez práce si nemôžete dovoliť nakúpiť kvalitnejšie jedlo, zobrať deti do kina či vybrať sa precestovať vašu vysnívanú destináciu. Nie vždy sa však musíte zamestnať, niekedy môžete pracovať na voľnej nohe, a teda ste si šéfom. Aké sú výhody takejto práce?

1. Pracujete, kedy chcete

Tým, že ste pánom svojho času a pracujete pre seba, nezodpovedáte sa žiadnemu šéfovi, tak si môžete rozhodnúť, v akom čase budete pracovať a či vôbec budete pracovať. Môžete si vybrať, kedy pôjdete na dovolenku, keď máte v programe niečo lepšie, môžete si svoju pracovnú dobu prispôsobiť podľa seba.

2. Zákazky si vyberáte

Skvelé je to, že nemusíte robiť všetko, čo si u vás klienti objednajú. Ak sa vám určitá zákazka nepozdáva, nesedí vám jej zadanie či ohodnotenie, nič sa nedeje, nemusíte ju prijať. Záleží od vás, koľko práce si budete brať a za akých podmienok. Oceňte svoj čas a nechoďte pod vašu hodnotu.

3. Pracujete kdekoľvek

Miesto, odkiaľ budete pracovať, si vyberáte vy. Niekedy je potrebné stretnúť sa s klientom, no môžete si to dohodnúť v novej kaviarni, kam ste sa chceli ísť pozrieť. Prípadne môžete ísť na výlet s rodinou a pracovať v horách. Nie ste limitovaná miestom, zrejme len pripojením na internet a to už v dnešnej dobe nájdete takmer kdekoľvek. Pracovať tak môžete aj na pláži v Thajsku, ak by ste chceli.

4. Bez kontroly

Keď pracujete na voľnej nohe, znamená to, že nemáte nad sebou šéfa, ktorý by kontroloval, čo počas dňa robíte, či vaša obedová pauza netrvá príliš dlho, či pracujete efektívne a či zbytočne nerobíte iné veci ako svoju prácu. Ak ste sama sebe pánom, môžete si robiť, čo chcete, pauzu si dáte, kedy vám vyhovuje a ak vás zaujme film, ktorý je práve v televízii, tak si ho môžete pozrieť a práci dokončiť neskôr. Nikto vám nič nepovie.

Foto: pixabay.com