Sex je činnosť, ktorá je nielen príjemná, ale aj pre každú ženu prospešná. Prospešná pre našu mentálnu stránku, no je veľmi prospešná aj pre celkové zdravie nášho organizmu.

Dôvod na sex sa vždy nájde, niekedy však treba byť kreatívny. Tu je 5 dôvodov, prečo sexovať – ak ich vlastne vôbec potrebujete. A možno vám tieto dôvody pomôžu dostať svojho partnera večer do postele.

Stres? Sex!

Sex je veľmi dobrým bojovníkom proti stresu. Nie je nič lepšie, ako prísť unavená z práce a vrhnúť sa na partnera. Táto činnosť znižuje krvný tlak a vyplavuje do tela endorfíny – hormóny šťastia. A tie sa pri boji proti stresu naozaj hodia. Celé telo sa po akte uvoľní a stres je razom preč.

Po sexe sa spí lepšie

Hormón s názvom oxytocín nám pomáha lepšie spať. A práve počas sexuálnych aktivít sa jeho hladina v tele zvyšuje. Možno aj preto veľa žien po akte s partnerom zaspí. Je to snáď ten najlepší spánok.

Sexom proti rakovine?

Ženy, toto bude skvelý argument pre vášho partnera! Pravidelný sex vo veku 20 až 30 rokov znižuje riziko rakoviny prostaty až o 30%! Skvelá správa a žolík, ktorý môžete vytiahnuť v obdobiach sucha.

Kondička

Sex je v podstate šport. Ten najlepší šport. Hodina sexu vám spáli približne 170 kalórií, čo je celkom slušná dávka,  kalórie nespálite však pri sledovaní porno filmu. Pri sexe sa zapája veľa svalov a samozrejme aj pľúca, čo vedie k zvýšenej kondícii. Ďalší skvelý argument, no nie?

Ego

Pravidelne sexujúci ľudia majú vyššie sebavedomie ako tí, ktorým sex chýba. Ľudia, ktorí sú dlho sami tak veľakrát upadajú do depresií a pocitov úzkosti. Sex vám teda nielenže zlepší náladu, dá vám aj lepší pocit zo seba.

Ak by ste teda doteraz nevedeli – sex je prospešný a mali by ste ho pravidelne vykonávať. Aj keby ste o týchto dôvodoch nevedeli. Poďakujete mi neskôr.

Foto: pixabay.com