Chladnejšie jesenné dni sú už skoro tu, takže je načase poschovávať sandále a zohnať si štýlové jesenné topánky. Prvé jesenné novinky sa už pomaly, ale isto začínajú objavovať vo všetkých obchodoch a vy by ste určite nemali nič premeškať. Hor sa teda na jesenné nákupy topánok.

Tak ako po minulé roky, aj teraz sú hitom topánky s vysokou podrážkou, a to predovšetkým mokasíny, poltopánky či tenisky. Tie môžu byť ozdobené rôznymi nápismi či obrázkami. Okrem toho, že topánky na vyššej podrážke sú módne a pohodlné, pridajú vám navyše pár centimetrov. A to nikdy nie je na škodu.

Možností je neúrekom

Jesenné obdobie priam praje fantázii. Klasické jesenné farby, ako je béžová, hnedá, vínová či kaki, môžete doplniť o metalické, modré, fialové či červené farby.

Vyberať môžete z mnohých materiálov. Celkom zaujímavý vzhľad s rôznymi odleskami vytvárajú zamatové topánky. Ozdobnosti sa tiež medze nekladú, takže aj na jesennej obuvi nájdete mnoho výšiviek či cvočky pôsobiace drsným dojmom. V jesennej topánkovej výbave nechýba ani trblietavá obuv či kožušina, ktorá sa objavuje predovšetkým v podobe brmbolcov na mokasínach alebo ako vykukujúca výplň tenisiek.

Ak chcete byť neprehliadnuteľná, možno ste si už zadovážili kovbojské topánky. Tento trend stále žije a dokážete ich skombinovať s džínsami aj sukňou. Pre odvážne zase obchody ponúkajú divokejšie vzory.

Stále obľúbené sú aj vysoké čižmičky nad kolená, ktorých čas prichádza vtedy, keď sa čo i len trošku ochladí. Podpätok si môžete vybrať taký, aký vám najviac vyhovuje. Vždy to bude vyzerať trendy.

Samozrejme, v jesennom šatníku by vám nemala chýbať ani členková obuv. Pri výbere nezabúdajte na kvalitu a fakt, že jesenné počasie môže byť poriadne premenlivé. Stavte teda na overené značky, napríklad topánky Gabor dokážu zabezpečiť príjemný a pohodový prechod jesennými chodníkmi.