Prívesok

Módnym trendom podliehajú aj doplnky a šperky. Čo sa nemení je to, že vhodná bižutéria zvýrazní vašu krásu a dodá vášmu výzoru nový rozmer. Každý módny doplnok, ktorý nosíte, má dotvoriť váš zovňajšok. S výberom si dajte záležať, šperk by vás mal aspoň trošku charakterizovať. Predstavujeme vám pár horúcich kúskov na leto 2014. Toto by vo vašej šperkovničke nemalo zaručene chýbať!

XXL prívesky a reťaze

Prívesky zažívajú svoj ​​veľký návrat a čím sú väčšie a výraznejšie, tým lepšie pre vás. Sú stále neprehliadnutejšie a úmerne tomu sa zväčšujú aj retiazky, na ktorých sa nosia. Ak chcete byť „in“, zaobstarajte si porcelánové medailóniky s vintage obrázkami. Absolútnym hitom sú prívesky so zvieracími motívmi ako obrie hlavy tigrov či leopardov. Ďalšou možnosťou sú nezvyčajné kombinácie materiálov a farieb.

Náramok so srdiečkomSrdiečka, smajliky, I love you…

Šperky dokážu hovoriť a komunikovať za vás pomocou nápisov, sloganov alebo obrázkov. Často krát vidíme na krkoch slečien a dám zavesené rôzne anglické slová ako „Love“, „happy“ alebo aj krstné meno nositeľa. Podobné nápisy nájdeme aj na prsteňoch alebo náramkoch. Tak smelo do toho!

Trendy zlato nadovšetko

Toto leto zlato vyhráva u návrhárov šperkov na celej čiare a dominuje nad všetkým zo striebra. „Frčí“ všetko pozlátené, dokonca aj obrie kryštály sú skvelé, ak sa osadia do zlata. Módnou „vychytávkou“ je aj ružové zlato, ktoré nájdeme úplne v každej módnej kolekcii.

Zlaté šperky

Dlhé, dlhšie, najdlhšie

Horúcim tipom na leto 2014 sú dlhé závesy povrázkov, šnúrok či retiazok. Nosí sa to na mohutných náhrdelníkoch, ktoré dokážu zakryť celý dekolt alebo náušniciach, ktoré zvýraznia vašu tvár. Môžu byť jednofarebné, trojfarebné, ale aj poskladané z viacerých materiálov či štýlov.

Dlhé náušnice

Náramky priateľstva

Ďalším módnym hitom sú šperky, ktoré sú viac o filozofii ako o dizajne. Náramky priateľstva si dávajú navzájom priatelia, súrodenci i zaľúbené páry. Väčšinou sú z bavlny alebo kože a uprostred je priviazaný prívesok rôznych symbolov. Môžete ich nosiť na ruke viacero, ale vždy sa ich pokúste farebne s ostatnými doplnkami zladiť. Ich odrodou sú jemné náramky „multiple“, ktorých je hneď niekoľko a navzájom sú prepojené sponou alebo nejakým príveskom v tvare srdca alebo kvetu.

Náramok

Čím väčšie, tým viac in!

Otvorte v lete náruč „oversized“ šperkom. Zaobstarajte si do svojej šperkovnice obrovskú a masívnu bižutériu. Môže to byť mohutný náhrdelník s perličkami, robustný prsteň s motýľmi či obrovský náramok s rôznymi príveskami. Len nezabudnite na pravidlo, že keď máte výrazný doplnok, zvyšok oblečenia ba mal byť v jednoduchšej línii. Šperky môžete vrstviť! Skladajte rovnaké kúsky doplnkov rôznych materiálov.

Bižutéria

V hre sú brošne každého druhu

Brošne zažívajú svoj návrat na módne móla. Motýle, chrobáky, lastovičky, sedmokrásky, morské koníky či geometrické vzory. Môžeme ich vidieť s najrôznejšími symbolmi a motívmi. Môžete ich na letnom saku, na vzdušných šatách alebo na obyčajnom tričku.

Nádherná brošňa