Problémom súčasných domácností ani tak nie sú možnosti úložných priestorov, ale skôr systematickosť pri ich používaní. Sortiment ponúkaných odkladacích boxov, skríň či rôznych multifunkčných nábytkov rozhodne nezíva prázdnotou. Treba sa v tom len zorientovať a každý kúsok nábytku s bohatým úložným riešením efektívne využívať. Nevyhnutnou podmienkou je pravidelné triedenie prebytočných vecí.

Ak sa zameriame na obývaciu izbu, tak tu treba byť azda najkritickejší. Je to miestnosť, ktorá patrí súdržnosti a oddychu všetkým členom v domácnosti. V nej nemáte vymedzené vlastné súkromné zóny, iba ak menší pracovný kútik. Aj tam však treba veci systematicky odložiť. Svojimi rozmermi či vyčnievaním jednotlivých kúskov nábytku v priestore nemôžu obmedzovať ostatných. Potom už nemožno hovoriť o obývacej miestnosti s komfortným a účelným nábytkom, prihliadnuc na potreby všetkých členov. Čo teda ponúkajú moderné nábytkové zostavy pre viac rodinného komfortu a odkladacích riešení?

V prvom rade si treba zodpovedať, pre čo konkrétne hľadáme v obývačke dostatok úložného priestoru. Oblečenie by to rozhodne nemalo byť. To patrí do spálňových či predsieňových skríň. V obývačke nepotrebujeme väčšie miesto ani na taniere, misy a ďalšie nevyhnutné potreby pri varení a stolovaní. Na to nám slúži kuchyňa. O hračkách a kúpeľňovej kozmetike sa takisto nebudeme zmieňovať.

Triedime, upratujeme a zariaďujeme

Obývacia izba s trendy nábytkom má poskytnúť množstvo priestoru na televíziu a inú elektroniku bez toho, aby ste sa potkýnali o káble. Na poličkách umiestňujeme rodinné fotografie, hľadáme miesto pre knihy, časopisy a ovládače. Stále presúvame konferenčný stolík, minimalizujeme okrasné kvety na parapete a sedaciu súpravu sme sa doteraz ani nepokúsili multifunkčnejšie využiť. Škoda! Zbytočne sa tak oberáme o priestrannú a komfortnú obývaciu izbu.

V nej sa predovšetkým zamerajte na dostatok slnečného svetla a aj tento bonus využite vo svoj prospech. Návštevám padnú sánky pri pohľade na trendy oddychovú zónu priam “posiatu“ knihami a rôznymi vkusnými dekoráciami. Štýlovú váľandu alebo menšiu sedačku umiestnite pod okno. Po bokoch zakomponujte police a knižnicu tak, aby celok pôsobil nanajvýš útulne a spĺňal požiadavku rodinného relaxačného kútika. Ideálne pre všetkých, čo milujú dobrú knihu a kávu.

Čo sa týka obývačiek, nikdy si nie sme istí vhodnou sedacou súpravou. Ak vám záleží na pohodlí, ale aj vkusných úložných riešeniach, pouvažujte nad vyklápacou sedačkou a posteľou v jednom. Počas dňa vám tento nábytok poslúži ako sedačka s možnosťou závesnej police. Je to ideálne riešenie do malých obývačiek. Takisto vám rôzne sedacie súpravy s integrovanými policami po bokoch poskytnú dostatok úložného miesta. Vkusné a jednoduché!

Foto: pixabay.com