Partnerské vzťahy sú nevyčerpateľnou témou, na ktoré by sme mohli viesť nekonečné diskusie, v ktorých by sa muži a ženy proti sebe zrejme nikdy nezhodli. Obe pohlavia majú na jednotlivé situácie v milostných vzťahoch tak diametrálne odlišné názory, že je v mnohých prípadoch veľmi ťažké, ba až nemožné dôjsť ku kompromisu alebo úplnej zhode. Postupnou emancipáciou žien však nežnejšie pohlavie došlo do takého bodu vo vzťahoch, že ho chce mať rovnocenný.

Ako ja, tak ty

Čo rovnocenný vzťah pre ženu znamená? Že všetko to, čo do vzťahu dá, chce aj dostať naspäť. Chce prinášať do rodiny toľko, čo muž. Avšak, pozor! Táto rovnocennosť platí úplne vo všetkom, domáce práce a varenie nevynímajúc. Ženy už prekonali to obdobie, kedy z práce utekali domov starať sa o domácnosť a už viac nezabúdajú na svoje záľuby, neodkladajú aktivity, ktoré milujú, bokom len preto, že by mali mať chod domu a rodiny pod kontrolou.

Všetko spolu

Presne tak, ako muž môže ísť s kamarátmi na pivo, môže ísť aj žena so svojimi kamarátkami na víno či kávu a muž preberie zodpovednosť za všetko. Tak ako žena cez víkend obetuje pár hodín na upratovanie, tak sa aj chlap zapojí do aktivít, ktoré sa týkajú domácnosti. Samozrejme, niekedy spraví viac jeden a inokedy druhý, no v konečnom dôsledku sa nestane to, že by sa jeden vo vzťahu doslova viezol popri tom druhom, ktorý melie z posledného.

To isté sa týka aj financií. Je ešte stále vo všeobecnosti známe, že ženy zarábajú v mnohých prípadoch menej ako muži. Žene teda nevadí vykompenzovať viac voľného času napríklad navarením večere. Ale na druhej strane, ak ťahá v práci nadčas a príde omnoho neskôr domov, ako chlap, tiež chce mať o seba postarané. Tomu sa hovorí zdravý balans a ten, ak funguje vo vzťahu, potom nie je najmenší dôvod na hádky.

Foto: pixabay.com