Kvetinové dekorácie sú na svadbe nezastupiteľným prvkom. Ak nie ste priaznivci živých kvetov, skúste tie umelé, ktoré vyzerajú perfektne. Výhodou umelých dekorácií je, že nezvädnú, nemusia sa počas doby obradu a hostiny zavlažovať a po skončení slávnosti vám poslúžia napríklad na výzdobu domu či chaty.

Vyberáme svadobné kvetinové dekorácie

Svadba je nezabudnuteľným dňom nielen pre nevestu a ženícha, ale aj pre členov rodiny a všetkých svadobných hostí. Preto by mala byť pripravená do najmenších detailov. Svadobné dekorácie sa radia medzi tie najpodstatnejšie dizajnové prvky, ktoré si hostia na obrade a hostine všimnú. Medzi obľúbené kvety patria ruže, ľalie alebo tulipány. Ak stále váhate medzi tým, či na svadbu zaobstarať živé kvety alebo tie umelé, pozrite sa na výhody a nevýhody živých a umelých dekorácií.

Živé kvety

  • výhody

Perfektný vzhľad – profesionálne naaranžovania v kvetinárstve.

  • nevýhody

Vysoká cena – živé kvety sú výrazne drahšie ako umelé dekorácie.

Nutnosť zavlažovania kvetín – kvety nevydržia bez zavlažovania.

Nie je možné ich opätovne použiť – po svadbe sa kvety musia vyhodiť.

Je potrebné ich objednať s predstihom – keď si žiadate veľké množstvo rovnakých kvetín, je potrebné sa s predstihom dohovoriť vo vami vybranom kvetinárstve, prípadne nájsť špecializovaný obchod, ktorý dodáva kvety na svadbu.

Umelé kvety

  • výhody

Lacnejšie ako živé kvety – umelé kvety veľmi dobre vyzerajú a sú výrazne lacnejšie ako živé kvety.

Nemusia sa zavlažovať – ​​vydržia roky.

Opätovné použitie pri akejkoľvek príležitosti – možno ich použiť kedykoľvek na výzdobu domu, záhrady či na rodinnú oslavu.

  • nevýhody

Nemusí byť dostupný vami vybraný druh kvetiny.

Vedeli ste, že umelé dekorácie od živých na prvý pohľad nerozoznáte? Aj s umelými kvetmi môže byť vaša svadobná hostina perfektná. Umelé dekorácie krásne ozdobia svadobnú tabuľu, auto nevesty, ženícha i svedkov. V ponuke nájdete tulipány, umelé orchidey, ruže rozličných farieb, muškáty alebo listy ku kvetom, pomocou ktorých vytvoríte perfektné svadobné dekorácie či kytice.

Ako a kde objednať kvetinové dekorácie

Kvetinové dekorácie s autentickým výzorom za rozumnú cenu objednáte cez internet. Ak riešite svadbu na poslednú chvíľu, objednanie týchto dekorácií nie je prekážkou. E-shopy dodajú dekorácie spravidla do niekoľkých dní. Nie je potreba záväzná dlhodobá objednávka, ako tomu je u živých kvetov.

Ako efektívne využiť svadobnú dekoráciu

Ak radi organizujete oslavy narodenín, môžete kvetinové dekorácie využiť aj při výzdobe narodeninového stola, pri oslave prvých narodenín vášho bábätka, pri oslave veľkého životného jubilea alebo v záhradnom altánku. Ozdobiť môžete tiež chatu či dom, prípadne využiť kvetinové dekorácie sezónne a vytvoriť z nich veľkonočné alebo jesenné dekorácie do bytu. Kombinácia kvetov a tematicky zameraných dekorácií predstavuje dobrý kompromis.