Tradícia bozkov je stará jak ľudstvo samé. Vášnivé bozky milencov, priateľské bozky na líca, galantný bozk muža na ruku ženy. Bozkávanie sa patrí k najobľúbenejším ľudským činnostiam, mnohí sexuológovia sú dokonca presvedčení, že bozk je oveľa intímnejší a dôvernejší ako samotný sex. Práve chýbajúce bozky na dobré ráno, pri stretnutí sú symbolom škrípajúceho vzťahu…

Bozk – hymna lásky

K najkrajším bozkom patria jednoznačne tie, ktoré sú podarované z lásky. Predstavte si však situáciu, že ste na prvom rande s úžasným mužom, ktorý sa vám už dlhšiu dobu páčil. Na konci rande, nastáva rozlúčka. Nahne sa nad vás, viete, čo bude nasledovať… ideálny moment pre bozkávanie. Ale zrazu stuhnete, a neviete, ako ho pobozkať? Nechcete nič pokaziť, ale tiež chcete svoje city vyjadriť nežným či vášnivým bozkom? Čo teraz? Potrebujete poradiť ako sa bozkávať?

Rady nad zlato:
1.zatvorené oči – väčšina ľudí má pri bozkávaní zatvorené oči. Umožňuje to lepšie precítenie bozku, vychutnanie si krásneho momentu. Ak však patríte k nesmelým začiatočníčkam, pokojne majte oči pri bozkávaní pootvorené, alebo len nenápadne skontrolujte situáciu, či sa aj vášmu miláčikovi vaše láskavé bozkávanie páči. Pozor! Ak má muž pri bozkávaní permanentne otvorené oči, je to zlý signál, že chuť bozkov pre neho nie je pôžitkom, možno práve pri bozkávaní rozmýšľa nad rozchodom! Od takého muža, ruky preč!
2.hra pier – po zatvorených očiach, nasleduje dôležitý krok – hra pier. Aj bozky majú svoju postupnosť. Najprv približovanie sa pier, potom jemný dotyk, jemné pootvorenie pier, ich zovretie a unášanie sa rytmom partnerových pier. Práve máte za sebou prvý bozk z celej série bozkov! Nezabúdajte, že správne bozkávanie je zárukou kvality vzťahu.
3.zachovaj pokoj – bozkávanie je v plnom prúde. Vychutnávate si spoločné dotyky pier, úplne ste zabudli na celý svet. Nezabúdajte však, že bozky sú výsledkom inštinktov, pri bozkávaní nebuďte v kŕči, jemne hýbte aj hlavou aj telom. Väčšina ľudí má tendenciu mať hlavu naklonenú doprava, aby vás však po bozkávaní nebol krk, meňte polohu hlavy – jemne podľa situácie, ňou hýbte zo strán. Ničím sa nestresujte, zachovajte pokoj a uvoľnite sa! Práve tieto bozky sa zapíšu do vašej mysle aj srdca.
4.dotyk rúk bozkávanie ako na to, už ovládate. Pri tom očarení, ste však zabudli používať ruky? Aj rukami sa dá vyjadriť jedinečnosť bozku. Objímte priateľa okolo pásu, držte ho za ruku alebo si položte svoje ruky na jeho krk. Od bozkávaniu na pery môžete prejsť k bozkávaniu na krku. Bozky na krk sú pre mnohých obľúbeným zavŕšením nežného túlenia sa. Navyše, dotykmi rúk možno tiež veľa vyjadriť! Pri bozkávaní sa rozhodne nevyhýbajte sladkým objatiam. Nevzdávajte sa ochranárskeho náručia vášho milého a vychutnajte si každý bozk!
5.čas bozkov – pri bozkávaní ste sami pánmi situácie. Sami si určujete, kedy s bozkávaním prestať a kedy začať s novými bozkami. V priemere, však bozkávanie trvá od 30 sekúnd do niekoľkých minút. Navyše, neexistuje žiadna krajšia predohra, ako niekoľko minútové bozkávanie. Vyskúšajte to a uvidíte, ako budete obaja spokojní.

Nezabudnuteľné bozkávanie

Určite viete, ako muža pobozkať. Stačí vystihnúť správny moment, zatvoriť oči a všetko ostatné nechať na súhru pier. Ale! Viete ako muža pobozkať tak, aby ste sa pre neho stala nezabudnuteľnou? Ako ho pobozkať tak, že centrum jeho pozornosti budú myšlienky na vaše ďalšie bozky? Návod na nezabudnuteľný bozk je pritom jednoduchý. Pobozkajte ho po francúzsky! Francúzsky bozk je rozhodne najvášnivejší a najvzrušujúcejší bozk, aký kto kedy vymyslel! Nervové bunky na špičke jazyka sú priamo spojené s erotickým centrom mozgu a teda, práve dotýkanie jazykov priamo stimuluje pohlavné orgány. Teraz už len stačí, nájsť vhodný objekt na bozkávanie a unášať sa lákavou vlnou lásky!