Kozmetika je dnes veľmi obľúbeným a hlavne často využívaným spôsobom dotvárania celkového výzoru. Práve jej popularita spôsobila to, že na trhu nájdete obrovské množstvo kozmetických produktov. Nájdete kamenné predajne, ale aj internetové obchody zamerané na kozmetiku. Ako si teda vybrať ten najlepší produkt?

Typ pokožky

Pri starostlivosti o pokožku platí to, že na každého zaberie niečo iné. Dôvodom je niekoľko základných typov, do ktorých sa dá pokožka väčšinou zaradiť. Zistite, či je tá vaša suchá, mastnejšia, citlivá, alebo naopak veľmi odolná. Podľa typu pokožky sa potom dajú kupovať jednotlivé produkty.

Konzultujte s doktorom

Je pravdou, že kozmetika sa dnes dá nakúpiť lacno vďaka rôznym zľavovým kupónom na tento tovar, ale cena by v tomto prípade nemala rozhodovať. Je dôležité si uvedomiť, že kozmetiku budete pravdepodobne používať každý deň, takže určite nechcete aby vás po napríklad po aplikácii krému svrbela tvár. Preto je dobré sa poradiť so špecialistom, ktorý vám poradí ktorým látkam a produktom sa radšej vyhnúť.

Choďte na slnko

Keď si kupujete make-up, asi najdôležitejším krokom je zistiť presný odtieň pokožky. Tak sa vyhnete situáciám, keď je výrazne viditeľná hranica medzi make-upom a pokožkou. Mnoho zákazníčok avšak robí tú chybu, že si make-up vyskúšajú v obchode a podľa toho sa rozhodujú. Umelé svetlo zo žiarovky vám neukáže detaily, ktoré uvidíte na slnečnom svetle. Preto si zoberte vzorku, choďte von a až potom sa rozhodnite, či vám daný produkt naozaj vyhovuje.

Dajte kozmetike čas

Možno sa už aj vám stalo, že ste si kúpili nejakú kozmetiku na odstránenie drobných nedokonalostí, ale výsledok vás nepotešil. Často sa takto riešia veci ako vrásky alebo farebné zmeny na pokožke. Vaša radosť z toho, že ste si kúpili kozmetiku so zľavou sa ale stratí, keď ani s odstupom času nevidíte výsledok. Je dôležité si uvedomiť, že každý kozmetický produkt má nejakú dobu, ktorú potrebuje na účinkovanie. Ak si po dvoch týždňoch poviete, že ho prestávate používať, lebo vrásky sú stále rovnaké, nemusí to byť chyba produktu ak je v návode na použitie uvedená doba štyri týždne.

Dnes je výborné to, že kozmetiku si už vyberie naozaj každý. V obchodoch nájdete tovar, ktorý je určený pre všetky typy pokožky. A ak by vám ani tie základné nevyhovovali, môžete vyskúšať niečo zo šetrných bio produktov.

Foto: pixabay.com