Letné počasie nás ani tento rok nešetrí. Horúce dni striedajú dusné noci a nám sa ťažko dýcha už aj vo vlastnej posteli. Vplyvom vysokých teplôt sme viac podráždení, menej sa dokážeme sústrediť a vytvoriť si príjemný komfort. K celkovému pohodliu potrebujeme aj dostatočný spánok. Ako na to, keď je stále dusnejšie a dusnejšie?

S prípravou by ste mali začať už ráno. Odporúča sa vetrať v skorých ranných hodinách, aby  vám do izby prúdilo dostatok čerstvého a chladnejšieho vzduchu. Ako náhle začína byť v miestnosti teplo, okná zatvorte a posťahujte rolety. Vytvorte čo najväčší chládok, aby ste v spálni podporili osviežujúci, chladivý efekt. To oceníte predovšetkým večer, keď si budete líhať spať!

Zvýšená hygiena

Nielen počas leta platí, že do postele si treba líhať čistí a voňaví. Zvlášť príjemný pocit si takto navodíte počas neskutočne sparných nocí. Príjemná vlažná sprcha je základom každého zdravého spánku. Osviežte sa bylinným čajom a ľahko stráviteľnou večerou, napríklad z ovsených vločiek alebo rýb. Obliekajte si len minimálne množstvo šiat, respektíve pre vlastné pohodlie vyskúšajte ľahkú bavlnenú alebo saténovú nočnú košeľu.

Čo najmenej toho do postele!

Prikrývajte sa len tenkou dekou alebo paplónom s chladivým materiálom. V nepríjemných horúčavách nepotrebujete ani veľa zbytočností do postele. Jeden menší vankúšik, a to by vám malo úplne stačiť! Nenechávajte sa vyrušovať ani umelým svetlom z tv, nočných lámp a pod.

Príjemne sa vám bude zaspávať, keď si miestnosť pred spaním prevetráte a ochladzovať ju budete aj cez noc. Cez vetracie okno preveste mokrú osušku, aby ste celú noc mali v spálni sviežo. Do miestnosti bude tak prúdiť jemný, chladivý vzduch a to je presne tým, čo počas horúcich nocí všetci potrebujeme.

Foto: pixabay.com