Typická zimná záhrada, častokrát „zíva“ prázdnotou. Ak sa aj vaša záhrada rozhodla pre zimný odpočinok, verte, že jej môžete dopomôcť k vkusnej perine. O snehovú prikrývku sa postarala zima, vy sa postarajte o to, aby ju zdobili vkusné búdky pre vtákov! Dobrých búdok pre vtákov nikdy nie je dosť, búdky pre vtáky nech zdobia vašu záhradu a nech prilákajú čo najviac hladných „letcov“!

„Zimomraví“ vtáci
Nie všetci vtáky odlietajú do teplých krajín, s príchodom chladných dní. Mnoho vtáctva, zostáva prezimovať práve v našich zemepisných podmienkach, aj napriek tomu, že zima a nedostatok potravy nie sú lákavými. A preto potrebujú pomoc; búdka pre vtáčiky ich ochráni pred vlnou mrazivých teplôt a ak im do nej nasypete zopár semienok, budú mať postarané aj o najdôležitejšiu potrebu. Tento drevený domček pre vtáky, im pomôže prečkať zimu vo vhodných podmienkach.

Navyše, aj vy budete mať z toho výhodu! Nielen dobrý pocit z pomoci, ale búdka pre vtáky „oživí“ aj vašu zamrznutú záhradu. A tak bude vaša záhrada v zime vyzerať pôsobivo a výnimočne! A taktiež, búdka pre vtákov, umiestnená vo vašej záhrade, môže slúžiť aj ako laická, chovná stanica – a keď sa začne jar, vy budete o tom vedieť medzi prvými! Prečo? Pretože vaše vtáctvo vám svojím spevom, dá o príchode jari hneď vedieť!

Romantika v záhrade
Nádherná, romantická záhrada môže byť aj pre vás skutočnosťou. Stačí, ak si do záhrady zavesíte drevené domčeky, dočasné obydlia pre vtákov. Pekná búdka pre sýkorky, ale aj iné vtáctvo, sa dá kúpiť priamo v obchode, alebo si ju môžete jednoducho zhotoviť aj doma. Môžete o to požiadať partnera, ale ak máte vzťah k takýmto prácam, pokojne si ju môžete spraviť aj vy sama. Potrebujete k tomu aspoň tri dosky, zopár klincov a kladivo. Pred zhotovením búdky, si treba rozmyslieť, či chcete zhotoviť jednoduchú búdku bez zadnej steny, alebo sa chcete pustiť do výroby klasickej búdky, aj so zadnou stranou či bydlom. Originálnym nápadom, je aj umiestnenie jablka, prepichnutého na kovovej tyčke, do vnútra búdky tak, aby tyčka s jablkom bola vo vodorovnej polohe, pridržaná o steny dreveného domčeka. Nezabudnite ani na kŕmenie vtákov v zime! Do vnútra, môžete nasypať rôzne semienka – slnečnicové semienka sú však hotovou lahôdkou! Vtáčiky, sa potešia aj starému pečivu, rôznym omrvinkám, ktoré pre nich budú mať nenahraditeľnú hodnotu!

Foto: Flickr.com