Koľkokrát do týždňa cez pracovné dni sa vám už stalo, že po náročnom dni v kancelárii alebo pri stroji si doma iba ľahnete na pohovku a už sa vám ďalej nechce pohnúť ani prstom, nie to ešte vynaložiť fyzickú aktivitu, ktorá navyše nie je nevyhnutná? Zrejme sa takýto scenár, zvlášť ak máte náročnú prácu, opakuje pravidelne a čo je horšie, s vysokou periodicitou, však? Skúste sa na chvíľu zastaviť a brať ohľad aj na vaše zdravie a organizmus!

V dnešnej, naozaj uponáhľanej dobe je nepochybne komplikované pre dospelú ženu, ktorá je ekonomicky a zárobkovo činná, zároveň je matkou na plný úväzok a k tomu sa stará o plynulý chod domácnosti, zastaviť sa či len spomaliť a nájsť si čas pre seba, oddýchnuť si a zregenerovať po náročných dňoch, kedy sa stará o všetko naokolo okrem seba a svojho zdravia. Našli ste sa v tomto, nie veľmi priaznivom opise uponáhľaného prototypu ženy dvadsiateho prvého storočia a aj vy hľadáte spôsoby regenerácie tela?

Bez chrbtu to nejde

Určite nie ste žiadnou výnimkou, ak máte ubolený chrbát a maste vám nepomáhajú zmierniť bolesť. Veď komu by aj pomohli, ak nevlastní domácu slúžku? Nemajte nijaké výčitky, ak sa napríklad raz do mesiaca rozhodnete zaskočiť k špecializovanému masérovi, ktorý vám môže pomôcť s problémami a vy budete môcť ďalej fungovať a navyše sa budete cítiť ako znovuzrodená po kvalitnej, uvoľňovacej masáži. Nemali by ste sa ani cítiť previnilo, ak budete masáž opakovať pravidelnejšie, veď aj vaše deti majú svoje záujmy, ktoré im financujete, tak prečo by ste si mali odopierať aj vy niečo málo výhradne pre seba?

Dávajte si však obrovský pozor na samozvaných masérov, ktorí si len namýšľajú, že sú odborníci a môžu vám ublížiť viac ako je únosné. Zväčša sú ich zdravotnícke pomôcky na nízkej úrovni, síce aj cena nie je vysoká, no výsledok bude pri najlepšom žiadny. Radšej stavte v takýchto prípadoch na overenú klasiku a nedajte sa zlákať na prvý pohľad výhodami, ktoré sa v konečnom dôsledku môžu otočiť oproti vám. Skúste si len položiť otázku, či vám stojí pár ušetrených eur za neutíšenú bolesť chrbta?

Ďalším “problémom,” ktorý môže nastať a ktorému môžete čeliť v súvislosti s bolesťou chrbta, je vaša chtivosť a myšlienka na zväčšenie prsníkov, čo je však v takej situácii neprimerané a nerozumné, pretože ešte väčšia záťaž na chrbticu by mohla spôsobiť nemalé problémy. Ak naozaj túžite vo veľkej miere po väčších prsiach ako máte a neviete sa tejto túžby vzdať, skúste sa poradíť s vašim lekárom, ktorý určite nájde nejaké možné riešenie, ktoré bude prípustné a nespôsobí vám žiadne vedľajšie zdravotné problémy.

Dobrou radou, ktorú môžete odskúšať, sú doplnkové, vitamínové tablety Calcium, ktoré môžete používať aj vtedy, ak cítite záťaž na organizmus. Vápnik pôsobí na kosti a v spojení s inými chemickými látkami pôsobí aj na zdravý vývoj. Chrbtica vám bude vďačná za to, že sa o ňu budete poctivo starať a vaše telo s primeranou hladinou vápnika taktiež.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie: jdxyw