Česká republika vlastní desiatky minerálnych liečivých prameňov, ktoré sa využívajú pre kúpeľnú liečbu a pitné kúry. Kúpeľníctvo v Čechách patrí k rozvinutým oblastiam cestovného ruchu a je známe v celej Európe. Kúpeľné komplexy poskytujú pestrú paletu pobytov spojených s procedúrami podporujúcimi zdravie tela aj ducha. Pobyty v kúpeľoch sú spojené s množstvom kultúrnych a spoločenských udalostí. Čerešničkou na torte sú prechádzky tajomnými parkami plnými zelene, prekrásna príroda a historické časti starobylých
miest.

S menom českého kráľa Karola IV. je spojená história významného českého kúpeľného mesta Karlovy Vary. Kúpele disponujú trinástimi liečivými prameňmi s teplotou až do 72 stupňov Celzia.

Popredným moravským kúpeľným mestom sú Luhačovice. Sú stvorené pre romantické prechádzky vo dvojici. Vhodné sú aj pre staršie vekové kategórie, ktoré ocenia pokojné prírodou obdarené prostredie so starobylými monumentmi hradov a zámkov.

Močové cesty, nervové poruchy a choroby látkovej výmeny sa liečia v svetoznámom kúpeľnom meste Mariánske Lázně. Pokochať sa môžete historickými pamiatkami či zákutiami Slavkovského lesa.

V Polabskej nížine na brehoch rieky Labe ležia Poděbrady. Kúpele sú známe poskytovaním liečebnej starostlivosti pacientom s chorobami srdca a ciev. K dispozícii je široké spektrum liečebných pobytov, ktoré ulahodia aj tým najnáročnejším.

Najstaršie kúpele v Čechách sa nachádzajú v meste Teplice, ktoré je právom nazývané aj „malý Paríž“. Pramene Pravřídlo a Hynie sú bohatou zásobárňou liečivej vody.

Názvy hotelov Moravan a Slovenka sú neodmysliteľné späté s ďalším významným českým mestom Teplice nad Bečvou. Každoročne ubytujú tisíce pacientov s chorobami srdca, pohybového ústrojenstva, krvným tlakom a látkovou výmenou.

Velké Losiny nesú prívlastok najstaršie kúpele na Morave. Milovníci prechádzok ocenia prekrásnu panorámu moravskej prírody popretkávanej historickými monumentmi.

Socha malého chlapca s rybkou je po stáročia symbolom kúpeľného mesta spojeného s menom Františka I. Františkovy Lázně disponujú nielen liečivými termálnymi prameňmi, ale aj liečivým plynom, ktorý ma blahodarné účinky na ľudský organizmus.

Vincent Pressnitz je známy ako „vodný lekár“. A preto kúpele v Jeseníku nesú meno svojho zakladateľa Vincenta. Známe sú vykonávaním špeciálnych procedúr, ktorých autorom je práve ich zakladateľ.

Ak ste sa rozhodli stráviť voľné chvíle v niektorom z českých kúpeľných miest, nemohli ste si vybrať lepšie. Česká republika oplýva bohatstvom minerálnych prameňov a kúpeľných miest, ktoré vám bližšie predstavujeme na našej stránke špeciálne venovanej kúpeľom. A tak nám nezostáva nič iné, len vám popriať príjemné a ničím nerušené čítanie.