Výber správnej kuriérskej spoločnosti je pre bezpečné doručenie zásielky veľmi dôležitý. Ak práve uvažujete, na čo všetko dbať pri výbere, nasledujúce riadky sú určené práve vám.

S takým množstvo kuriérskych spoločností je priam nadľudskou úlohou rozhodnúť sa, ktoré je pre daný typ podnikania lepšia. Jedným zo spôsobov riešenia tohto problému sú jednoznačne recenzie a odporúčania. Môžete tak porovnať skúsenosti viacerých ľudí a na základe toho sa následne rozhodnúť. Konzultáciou so skutočnými zákazníkmi si overíte aj ich postavenie na trhu. Takýmto spôsobom si môžete vybrať niekoľko spoločností a porovnať ich na základe služieb, nákladov, spoľahlivosti a včasného doručenia. Tak určite zistíte, ktorá spoločnosť ponúka najlepšie kuriérske služby, čo oceníte najmä vtedy, ak posielate citlivé dokumenty či potrebujete niečo doručiť naozaj urgentne.

Zákaznícky servis a podpora

Nikto nekomunikuje rád s nepríjemnými a hrubými ľuďmi, najmä ak je to každodenná nutnosť. Predstavte si situáciu, že v sledovacom programe jasne vidieť, že vaša zásielka, ktorú ste mali prevziať v Bratislave mieri do Košíc, pretože bola nesprávne naložená. V panike okamžite zavoláte kuriérnu službu. No osoba, ktorá pracuje na zákazníckej podpore, vôbec nechápe vaše obavy či dokonca je hrubá. Navyše posun problému k manažérovi nič nevyrieši. Ak sa takejto situácii chcete vyhnúť, určite si vyberte takú firmu, ktorá zamestnáva schopných a ústretových ľudí. Tak získate kvalitné kuriérske služby aj spoľahlivého partnera.

Lokácia, lokácia a lokácia

Pri výbere si dávajte pozor aj na to, že niektoré kuriérske spoločnosti nefungujú v určitých krajinách či oblastiach a posúvajú problémové doručenia inej spoločnosti. Práve to môže spôsobiť oneskorené doručenie zásielky, či dokonca jej stratu. Netreba snáď ani dodávať, že to môže vyjsť poriadne draho. Vyberte si preto takú spoločnosť, ktorá má kanceláriu aj v oblasti, do ktorej chcete zásielku doručiť.

Skúsenosti

Kuriérska spoločnosť s rokmi skúseností si získa vždy nejaké body navyše nad tými, ktoré len nedávno začali. Zvážte počet rokov, počas ktorých bola firma aktívna a podnikala. Vo väčšine prípadov bude mať zabehnutá kuriérska spoločnosť lepšiu sieť, dosah, ako aj možnosti vám v prípade naliehavosti alebo nehody kuriéra pomôcť. Takisto vďaka skúsenostiam zabezpečia, aby sa vaša zásielka bezpečne dostala na miesto určenia.

Reputácia na trhu

Kuriérske služby patria k tým biznisom, pri ktorých naozaj veľmi záleží na dôveryhodnosti. To, že vám ponúkajú lepšie služby sa výhodné ceny, si preto skutočne overte u tretích strán. Spýtajte sa svojich známych, kolegov na ich skúsenosti s hľadaním kuriérskej spoločnosti. Nechcete predsa túto úlohu zveriť niekomu, kto zlyhá pri doručení, zničí balík či rozbije jeho obsah.

Vyberte si takú spoločnosť, ktoré bude profesionálne riešiť poistné udalosti či problémy s doručením a podobne. Upíšte sa takej firme, s ktorou ste skutočne spokojný.

Foto: pixabay.com