silne_vlasyO tom, že chemické produkty vlasom škodia, netreba polemizovať. Určite ste už videli „prirodzené“ blondínky, ktorých vlasy pripomínali skôr drôtenú kefu. Za svoju farbu a aj kvalitu vlasov sa zrejme môžu poďakovať peroxidu. Podobných prešľapov vo svete vlasov je mnoho. A pritom stačí voliť prípravky, ktoré vlasom nielenže neškodia, ale navyše pomáhajú!

Zdravé farbenie vlasov

Už spomínaný peroxid a chemické farby sú azda najväčším protivníkom zdravých a krásnych vlasov. Čo na tom, že vlasy budú pekne odfarbené, keď ich kvalita nebude stáť za veľa? Alternatívou týchto nebezpečných chemických farieb je prírodné farbivo henna. Vďaka henne si nielenže pripravíte farbiacu zmes podľa Vašich predstáv, ale môžete svojim vlasom pomôcť. Má na ne totiž mnoho pozitívnych účinkov:

  • bráni vypadávaniu vlasov
  • zbavuje pokožku lupín
  • prinavracia vlasom pružnosť a lesk
  • predchádza lámaniu vlasov
  • chráni vlasy pred vonkajšími vplyvmi

Prírodné masky a zábaly…

Len zdravé farbenie vlasov však nestačí. Čo tak zahodiť aj chemické zábaly, masky a kondicionéry? Všetky tieto produkty plnohodnotne nahradia bio rastlinné oleje. S ich pomocou si pripravíte naozaj kvalitné zábaly aj masky na vlasy. K najobľúbenejším patrí maska z kokosového oleja. Ten sa dá použiť na masáž pokožky hlavy, čím bráni tvorbe lupín. Obľúbený je aj ako prírodný zábal na vlasy. Avšak za top v prirodzenej starostlivosti o vlasy sa považuje arganový olej a chi šampón.

Top v starostlivosti o vlasy

Arganový olej je vhodný na všetky typy vlasov. Možno ho použiť na rýchle ošetrenie, ale aj ako celonočný vlasový zábal. Ten si pripravíte veľmi jednoducho. Arganový olej nanesiete po celej dĺžke vlasov a vmasírujete ho aj ku korienkom. Vlasy zabalíte do uteráka a necháte pôsobiť celú noc. Ráno si vlasy umyjete tradičným spôsobom. Rovnako jednoduchá je aj rýchla kúra. Spočíva v jednoduchom vmastení trošky oleja do vlasov. Tie nebudú rozlietané, ale budú lesklé a zdravé. Ak Vás jeho pozitívne účinky na vlasy zaujali, môžete si arganový olej kúpiť tu. Vaše vlasy sa Vám poďakujú.