Za posledné roky sa s wellness pobytmi priam roztrhlo vrece! Je o ne veľký záujem a rovnako sa modernizuje aj ponuka kvalitných procedúr. Aký účel by mal štandardný wellness pobyt spĺňať? Je naozaj pre všetkých?

Spa a wellness procedúry sú súčasťou prevažne špičkových hotelových rezortov a aquaparkov. Ideálne miesto na wellness pobyt je obklopené nádhernou prírodou, výhľadom na more alebo hory. V blízkosti je zväčša aspoň jeden liečivý prameň, ktorého blahodarné účinky sa využívajú pri rôznych procedúrach.

Wellness pobyty zaznamenávajú v súčasnosti veľký boom. Ako ináč! Ide o komplex relaxačných terapií na podporu celkového zdravia a psychického uvoľnenia. Zvýšený dopyt o wellness pobyty vyplynul len zo súčasných potrieb ľudí. Potrebujeme zahnať každodenný stres! Doma na to nikdy nebudú také ideálne podmienky ako v rôznych oddychových zónach wellness centier. Nemusíte ani ďaleko cestovať. Aj na Slovensku je mnoho hotelových rezortov so špičkovými wellness procedúrami.

Niečo viac o samotnom wellness!

Wellness pobyty majú jednu výhodu oproti klasickej kúpeľnej starostlivosti. Nemusíte na ne dlhodobo čakať, stačí si pobyt rezervovať! Neplynú z toho žiadne zákonné povinnosti, vyšetrenia a odporúčania od lekárov. Nie sú ani hradené zdravotnými poisťovňami. Jedno malé mínus to však so sebou prináša. Je to na vlastné riziko a nie každá procedúra môže byť pre vaše skryté zdravotné problémy aj prospešná. Je tam síce prítomný celý rad školených terapeutov, jeden wellness pobyt vaše zdravotné problémy však neodhalí.

Váš prvý wellness pobyt?

Wellness centrá poskytujú nielen relaxačné a ozdravujúce terapie, ale ich súčasťou sú aj kozmetické (beauty) procedúry a športové zariadenia (napr. s plaveckým bazénom). Ponuka je teda viac než pestrá! Ide len o váš konkrétny výber. Dnes chcú klienti jeden komplex wellness procedúr, v ktorom by bolo zahrnuté takmer všetko.

Na začiatok však opatrne! Aj wellness môže uškodiť. Najprv si posilnite obranyschopnosť. Na to je priam stvorené otužovanie. Zvážte teda, či by ste počas Veľkej noci mali záujem napríklad o wellness služby v niektorom z obľúbených saunových svetov. Mnohé poskytujú aj nádherný výhľad do okolitej prírody. Garantujú vám očistu tela od škodlivín, načerpanie novej, pozitívnej energie a osvieženie v podobe rôznych ľadových spŕch. Súčasťou takýchto procedúr sú aj rôzne zážitkové sprchy, ľadopády a príjemné bylinné sauny. Komplex saunových wellness služieb treba zažiť hneď na prvom pobyte. Pevné zdravie, čisté dýchanie a pozitívna nálada sú kľúčovými pojmami všetkých wellness pobytov.

Foto: pixabay.com