Túžobne očakávaný čas dovoleniek je tu a s ním aj príprava a balenie sa na cestu. Určite sa vám už stalo, že ste si aj napriek príprave zabudli zbaliť pánske crocs, opaľovací krém či plavecké okuliare. Sú ale aj dôležitejšie veci, ktoré by ste doma rozhodne zabudnúť nemali, v opačnom prípade sa môže dovolenka premeniť na nepríjemné obdobie, ktoré trávite mimo pohodlia svojho domova.

Postupne si píšte zoznam

Baliť sa na poslednú chvíľu je prakticky zárukou toho, že niečo zabudnete. V dostatočnom časovom predstihu si tak začnite písať zoznam vecí, ktoré na dovolenku potrebujete. Postupne vám určite budú napadať ďalšie a ďalšie veci, ktoré potrebujete alebo chcete mať na dovolenke so sebou.

Využiť na to môžete najbližší mobil, ktorý poznámkový blok v operačnom systéme určite má a nikdy tak na nič nezabudnete.

Doklady, lieky a elektronika

Ako prvé si určite zbaľte potrebné doklady (občiansky preukaz, pas, vodičák, víza a pod.), lieky, ktoré užívate, peniaze a platobné karty. Pribaliť si môžete aj bežné lieky proti bolesti, nevoľnosti, žalúdočným problémom a pod.

Nezabudnite ani na nabíjačky, prípadne powerbanky či náhradné batérie. Bez mobilu sa pochopiteľne nezaobídeme, ale neberte si zbytočne veľa elektroniky. Zoberte si len to, čo naozaj potrebujete a využijete. Dôležité a cenné veci si zbaľte do príručnej batožiny.

Oblečenie, obuv a kozmetika

Pokiaľ ide o oblečenie a obuv je potrebné prispôsobiť ho charakteru dovolenky a počasiu. Aj keď je počasie mnohokrát nevyspytateľné, sledujte predpoveď aby ste sa vedeli pripraviť. Ak sa chystáte na túru alebo na hory pozor na pevnejšiu obuv. Na pláž alebo okolo bazéna crocs pánske určite využijete rovnako ako kraťasy, šaty, tričká, topy a samozrejme plavky.

To však ešte nestačí. Dôležité sú aj doplnky ako plavecké okuliare, klobúky, slnečné okuliare či šatky, rýchloschnúce uteráky a plážové deky.  Ak nosíte dioptrické okuliare mali by ste si zaobstarať aj jedny náhradné, nositelia kontaktných šošoviek by si tiež mali pribaliť jeden pár navyše a k tomu aj roztok na šošovky.

Čo sa týka kozmetiky neberte si jej zbytočne veľa. Pri mori si vystačíte so sprchovacím gélom, šampónom, telovým mliekom, mliekom na opaľovanie aj po opaľovaní so správnym faktorom, deodorantom, zubnou kefkou a pastou. Mnohé hotelové komplexy vám tieto prípravky v rámci kompletného dovolenkového balíka poskytnú a vy si tak ušetríte miesto v kufri na suveníry pre rodinu a blízkych.