Ešte nie je koniec? Pokiaľ ste stále nenaplnili vianočnú darčekovú kvótu, vedzte, že nie ste sama. Mnoho ľudí ešte deň pred Štedrým večerom obieha posledné otvorené obchody, ktoré sú už takmer poloprázdne. Každý dúfa, že objaví niečo k svetu. Vyzerá to tak, že nám nestačí jeden život na poučenie sa – nič sa nemá nechávať na poslednú chvíľu.

Niečo na seba?

Vrátiť čas je však nemožné, a my stále nemáme vianočné darčeky. Jeden z tipov je kúpa oblečenia. To sa však na každého trafiť nedá. Pokiaľ kupujete sveter, alebo tričko pre partnera, môže sa stať, že mu nesadne veľkosť. U pánov je triafanie veľkosti však oveľa ľahšie ako u žien. Pánske krivky vezmú takmer všetky strihy oblečenia. Pokiaľ si nie ste istá veľkosťou, vezmite z partnerovej skrine jeden kúsok, o ktorom viete, že mu padne. A v obchode už len prirovnávajte a merajte. Dajte si pozor hlavne na dĺžku košieľ. Páni nie sú príliš šťastní, keď sa vykasá a pri zohnutí im vykukne zadok.

Aj doplnky potešia

Ak ale aj napriek tomu neviete nič vybrať, zvoľte niečo neutrálne. Samozrejme všetko ide ľahšie vtedy, keď nemáte hlboko do peňaženky. Bez toho, aby ste si museli brať pôžičku, môžete napríklad kúpiť luxusné hodinky. Ceny niektorých vychytaných značiek vás nezruinujú a vy budete môcť dopriať svojmu blízkemu naozaj luxusný darček. Pokiaľ si niekto z vašej rodiny nájde pod stromčekom napríklad hodinky Casio, určite vás vybozkáva.

Táto značka je na hodinkovom trhu už od roku 1974, a dá sa povedať, že známejšia značka ručičkových hodiniek ani neexistuje. V ponuke sú pánske aj dámske hodinky, ktoré uspokoja túžbu po originalite, aj prepychu. Vybrať si môžete z moderných digitálnych, alebo klasických ručičkových. Strach, že sa vám za chvíľu pokazia môžete hodiť za hlavu, pretože tieto hodinky sú záruka kvality.

Nohy v teple

Ako dáma určite viete, že topánky nemusia slúžiť len pre zohriatie nôh. Pre svoju mamu, sestru, či svokru sa veľmi jednoducho dajú vybrať topánky, ktoré človeku sadnú a aj ho skrášlia. Trochu zložitejšie to bude možno s veľkosťami, avšak toto sa dá hravo zvládnuť, keď padnúcu topánku zmeriate. Ak sa bojíte, že výber v obchode s obuvou nebude stačiť, vyhľadajte najbližší veľkoobchod obuvi, kde máte väčšiu šancu získať ten pravý strih aj veľkosť.

Najneutrálnejší darček?

Dar, ktorý vyhovie každému, ale aj napriek tomu je vždy iný? Predsa voňavka! Parfém nikdy nič nepokazí. Ak neviete, či zvoliť ostrú, sladkú, alebo sviežu vôňu, zvoľte neutrálnu. Tá nie je nijak výrazná, ale na druhej strane je príjemná. Medzi takéto vône patria aj tie pod štítkom unisex.

Vo všeobecnosti platí, že pre ženy sú vhodnejšie skôr sladké, alebo osviežujúcejšie voňavky. Tiež sa môžete rozhodnúť pre luxusnejšie parfémy, ktoré sú väčšinou aj v nádhernom flakóne. Takýto druh vôní sa hodí na špeciálne príležitosti, ako sú plesy a podobne.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Stephen Fulljames – flickr