Nielen bylinkový čaj, dokáže zohriať organizmus a navodiť príjemný pocit spokojnosti. Predstavte si sladké ničnerobenie, relax vo vani pri počúvaní obľúbenej hudby a za prítomnosti čarovnej atmosféry vonných sviečok. Ak sa vám táto predstava zapáčila, zrealizujte svoju novoobjavenú túžbu po horúcom kúpeli a potešte telo aj dušu! Zabudnite na odborné, kúpeľné služby a svetoznáme kúpele; zážitok dokonalej relaxácie môžete zažiť aj v pohodlí domova. Tak na čo ešte čakáte? Napustite si horúcu vodu, vhupnite do vane a užite si horúci kúpeľ!

Horúci kúpeľ – čo z toho?
Horúci kúpeľ, je najmä počas zimného obdobia ideálnym prostriedkom, ako organizmu dopriať zdravie aj oddych. Ak vás trápi chrípka alebo prechladnutie, nielen vitamín C vás dokáže vyliečiť; účinnou metódou je aj ponorenie sa do horúcej vody až po uši. Účinné zníženie horúčky sa tiež častokrát nezaobíde bez horúceho kúpeľa. Teplá voda totižto napomáha k „odplaveniu“ vysokej teploty, zabezpečuje uvoľnenie dutín a dýchacích ciest a preto je pocit upchatého nosa rýchlo preč! Príjemný kúpeľ, navodzuje pocit pohody a odbúrava stres, psychické napätie až stavy úzkosti. Zároveň zabezpečuje aj posilnenie imunity a telo zbavuje bolesti hlavy.

Voňavé prísady ako neodmysliteľné súčasti domácich kúpeľov!
Dokonalé domáce kúpele, sa nezaobídu bez voňavých pomocníkov. Na prípravu príjemného, horúceho kúpeľa budete potrebovať: soľ do kúpeľa, vonné oleje alebo vonné sviečky. Čuchové receptory môžete potešiť aj tým, že nezabudnete ani na sprchovacie gély či peny do kúpeľa. Obohaťte kúpeľový večer o vôňu, ktorá vystihuje vašu náladu alebo pridajte do kúpeľa vonné silice s liečivými účinkami. V praxi to môže vyzerať nasledovne:

  • Ak ste mali náročný deň a potrebujete sa pred spánkom uvoľniť a riešite otázku, ako sa zbaviť stresu, vyberte si levanduľový olej, ktorý môžete pridať do vonnej lampy;
  • Pena do kúpeľa s eukalyptovou parfumáciou, zas ľahko uvoľňuje napäté svaly, prináša úľavu od bolestí hlavy a zabezpečuje správne dýchanie;
  • Široký úsmev na tvári, vám vyčarí svetielko sviečky s vôňou ruže, pri ktorej zlá nálada nemá šancu, práve naopak privodí vám pocit šťastia, radosti zo života aj z kúpeľa!