Čas je relatívny pojem, ktorý plynie podľa toho, čo práve robíme a neustále sa nám zdá, že ho máme málo. Každý má pocit, že na nič nemá čas, že všetko ubieha tak strašne rýchlo a že život nám uteká pomedzi prsty. Môžeme si však uľahčiť množstvo času činnosťami, ktoré za nás môže robiť niečo iné. Nejde o žiadnu lenivosť, len o efektívnejšie využitie času. Práve takýmto pomocníkom sú domáce spotrebiče, ktoré dokážu zázraky.

Kuchyňa

Človek v kuchyni strávi niekoľko hodín v týždni a často sa nesekne pri umývaní riadov. Bežné umývanie jedného človeka je v poriadku, no keď sa pridá štvorčlenná rodina po nedeľnom obede, tak umývanie použitých tanierov a hrncov môže zabrať poriadne dlhý čas. Aby ste sa tomuto vyhli a nemuseli ste pri tom tráviť niekoľko hodín, zaobstarajte si umývačku riadu. Nie, nezvýši sa vám spotreba vody, ale práve naopak, pôjde dole.

Deťom či partnerovi chcete pravidelne robiť nejaké zdravé a chutné raňajky, no trvá to neuveriteľne dlho? Kúpte si wafflovač, pripravte si rýchle proteínové cesto a len ho nalejte do foriem. Raňajky budete mať hotové takmer ihneď.

Zbytok domu

Upratovanie môže byť niekedy poriadna otrava, najmä vtedy, ak ste naozaj po práci unavená a nemáte silu ešte celú domácnosť vysávať. Zadovážte si automatický elektrický vysávač, ktorý zoženiete aj za stopäťdesiat eur a nechajte ho upratať podlahu za vás pokiaľ ste v práci. Samozrejme, ide iba o stroj, takže raz za týždeň sa vysávaniu nevyhnete, ale aspoň vás nebude trápiť prach a špina na zemi cez týždeň.

Pri viacčlennej rodine je aj pranie o čosi náročnejšie, nehovoriac o priestore, ktorý potrebujete na sušenie prádla. Čo tak si zaobstarať sušičku a mať o starosť menej? Jednoducho do nej veci po praní preložíte a potom už iba poskladáte alebo vyžehlíte. Uľahčite si život, keď môžete a užite si voľný čas so svojou rodinou!

Foto: pixabay.com