Čas na seba si musí nájsť každá žena a ako sa hovorí, keď nejde Mohamed k hore, ide hora k Mohamedovi. Ak sa vám nepodarí popri starostlivosti o domácnosť, deti a práci nájsť si ešte čas aj na pravidelnú návštevu wellness centra so všetkým, čo k tomu patrí. Niekedy je ťažké nájsť v plnom rozvrhu čas, ktorý vám vyhovuje a ktorý budete vedieť dodržať.

Preto je tu aj možnosť, že si wellness spravíte jednoducho sama doma. Ako na to?

Čas na seba

Aspoň raz za dva týždne si vyhraďte jeden večer len sama na seba. Dohodnite sa s vašim partnerom, aby sa postaral o chod domácnosti a vy ste si mohla užiť svoju wellness chvíľku. Na začiatku si vždy dajte horúcu sprchu, ktorou sa vám otvoria póry a bude sa vám lepšie čistiť pleť. Po sprche naneste na vlasy vyživujúcu masku, ktorá musí dlhšie pôsobiť.

Vyčistite si tvár a naparujte sa desať minút nad horúcou vodou, do ktorej pridáte mätu alebo nejakú esenciu. Ľahšie sa zbavíte upchatých pórov. Jemne si tvár vytláčajte, no nie nasilu, kde to nejde.

Ruky, nohy a káva

Maska na tvár je povinnosťou. Popri tom si môžete urobiť manikúru. Natrite si dve vrstvy laku, navrch spevňujúci priesvitný a počkajte, kým vám zaschne maska na tvári, aby ste si nechty nepoškodili. Po pleťovej maske si upravte obočie podľa predstavy a zároveň nechajte na nose pôsobiť pásik na vytiahnutie čiernych bodiek. Ten vám musí úplne stvrdnúť, až potom ho dajte dole.

Nezabudnite na chladivé gélové náplaste pod oči, ktoré vám pomôžu sa zbaviť vačkov. Tie sa tvoria najmä z únavy a z neustáleho kontaktu s počítačom. A na úplný koniec si urobte kvalitný píling na nohách, nakrémujte si ich a zabaľte do uteráku. Na tvár naneste krém s vysokým ochranným faktorom proti slnku a vychutnajte si horúcu kávu. Súkromný wellness na jedničku a nezabudnite ho opakovať pravidelne.

Foto: pixabay.com