Ak zbavíte človeka potrebnej výživy alebo odpočinku, v najlepšom prípade bude veľmi oslabený, v tom najhoršom môže od vyčerpania zomrieť. Veľmi nepríjemné to ale môže byť aj v prípade, ak trpíte nedostatkom sexu. Tiež ide o jednu zo základných potrieb, ktorú si niekedy zbytočne odopierame a komplikujeme.

Naše vlastné pocity a výskumy vedcov tvrdia jednu dôležitú vec – každý dospelý človek si ho vyžaduje. Je to predsa naša biologická potreba. Veľa vecí, samozrejme, bez sexu zvládneme a vydržíme oveľa viac času ako bez vody a jedla, ale náš život stratí veľa farieb a určite ovplyvní aj našu pohodu a náladu.

Preto si je na čase obliecť pohodlný bodystocking a spríjemniť si intímne chvíle tým, čo je pre vás v tejto oblasti naozaj potrebné. My vám na to dáme ešte niekoľko ďalších dobrých dôvodov.

Prečo ľudia potrebujú sex?

Pretože potreba fyzického kontaktu je spojená so znížením úzkosti a stresu. Ľudská pokožka je predsa na dotyk veľmi citlivá. Pohladenie, objatia a bozky stimulujú milióny hmatových receptorov, čo spôsobuje produkciu hormónov, ktoré potláčajú agresiu a zmierňujú stres. A spôsobujú zároveň aj pocit šťastia a eufórie.

Znižuje pociťovanie bolesti

Sex je často o veľkolepých pocitoch, ktoré môžeme s veľmi blízkou osobou vzájomne zdieľať. Zvýšiť prežívanie intímnych chvíľ sa dá navyše aj pomocou vibrátora, no základom je pre každého asi partner, ktorý vás vzrušuje.

Príliš dlho tieto potreby neodkladajte, pretože endorfín, ktorý sa počas sexuálneho styku produkuje, pôsobí na naše telo ako morfium, silné proti bolesti.

Podpíše sa aj na lepšom zdraví

Pravidelný sex má mimoriadny účinok na naše telo! Nielenže je to prirodzená masáž a gymnastika pre srdce, vďaka čomu krv aktívne vyživuje všetky orgány a tkanivá tela, ale zlepšuje aj metabolizmus a s ňou stav pokožky a vlasov. Zlepšený prietok krvi je predsa prevenciou mnohých chorôb spôsobených jej stagnáciou.

Vnímajúc fakt, že s pravidelným pohlavným stykom sa produkuje v tele viac protilátok, ktoré stimulujú našu imunitu a kolagén, ktorý závisí od sviežosti a tesnosti pokožky. Neobmedzujte sa v tejto ľudskej potrebe a doprajte si ten najlepší zážitok čo najčastejšie. Dobrá akustická pena sa postará o vaše súkromie a špeciálne erotické pomôcky o ten najlepší pôžitok. Pádnych dôvodov nie je predsa nikdy dosť.

Foto: pixabay.com