Dovolenka s partnerom, je presne to, na čo sa tešíme celý rok. Budete spolu pár dní non –stop, bez práce, mailov, telefonátov a keď sa podarí aj bez mobilu, či tabletu. Máte čas jeden pre druhého. Lenže nie vždy to môže vypáliť podľa vašich predstáv a to najmä vtedy, ak vás čaká prvá spoločná dovolenka. V horších prípadoch by ste z dovolenky najradšej zutekali, prípadne sa z nej vrátite už ako rozídená dvojica. Aby ste predišli tomuto hororovému scenáru skúste sa vyvarovať týmto nástrahám.

Neprogramujte čas

Už pri umývaní zubov ráno v kúpeľni programujete čas štýlom: o ôsmej si dáme raňajky, o desiatej vyrazíme na pláž o jedenástej plávame…. už len predstava vyvoláva stres. Užívajte si dovolenku bez hodín. Prvé dovolenkové dni sa zbavte stresu z práce užívajte si spoločné chvíle. Ak vyrukujte s tým šialeným časovým plánom, môže sa stať, že budete obaja sklamaní ako ste to nestihli alebo ste nezotrvali na mieste dlhšie, ktoré sa vám páčilo.

Doprajte si voľnosť

Vy ste rada aktívna a on je rád na pláži. Od rána až do večera a ešte k tomu spí. Problém máme na svete. Vy by ste sa potápala, skúsila jazdu na vodnom banáne, prípadne iné aktivity. Neodopierajte si to, ani ho nenúťte, aby to absolvoval s vami. Je to aj jeho dovolenka a má právo si ju užiť ako sa mu zachce. Vedzte, že nemusíte spolu tráviť celé dni, o to bude pestrejšia večera, kde si porozprávate zážitky z celého dňa.

Charakter v pravom svetle

Keď zabudnete na pracovný kolotoč a každodenné povinnosti navzájom sa uvidíte v úplne inom svetle. V prípade, že sa jedná o vašu prvú dovolenku, môžete prísť k zisteniu, že sa k sebe vôbec nehodíte. Ukážu sa tie pravé vlastnosti. Možno zistíte, že vaša polovička je šetrná viac než je zdravé alebo že hýri jedna radosť. Považujte dovolenku za test, ktorý ukáže koľko máte toho spoločného a možno vaša zaľúbenosť zostane v dovolenkovej destinácii a vy prídete domov ako single lady.

Iný štát, iné pravidlá

Dovolenky sa nám spájajú aj nevinným flirtovaním a to niekedy aj preto, aby ste vyvolala žiarlivosť v partnerovi. Cudzie národnosti majú nejaký svoje odchýlky vo svojich zvyklostiach. Čo je v našej krajine považované neškodný špás, cudzinci chápu úplne inak.

Ak sa blíži odchod z dovolenky do reality prestaňte si hlavu lámať nad tým, že vám ostáva len pár dní. Miesto pochmúrnych myšlienok nad tým, čo vás v práci čaká si užívajte na plno dni, ktoré vám zostávajú.