Správna golfová obuv je pre skutočného golfistu i golfistku rovnako dôležitá ako dobre vybrané palice. V prvom rade musí byť pohodlná, elegantná, pevná a prichystaná na všetky nástrahy počasia. Počas hry je predovšetkým dôležité cítiť sa pohodlne, preto by výber golfovej obuvi nemal podceniť žiadny hráč. Ako sa teda správne obuť a zladiť tak športový aj elegantný štýl?

golf-552912_640

Každému hráčovi je vlastný iný módny štýl. Čo by ale človek mal vyžadovať od svojich golfových topánok, je model, ktorý mu nielen dokonale padne, ale bude v ňom mať aj pevný postoj a príjemné pohodlie. Stabilita behom odpalu totiž nie je zanedbateľná, práve naopak. Pomáhajú jej taktiež strategicky rozmiestnené plastové spiky, ktoré sa nachádzajú na podrážke vybraných typov golfových topánok. Je, samozrejme, možné zadovážiť si topánky aj bez nich. Výhodné na nich je to, že ich môžete nosiť aj pri iných príležitostiach, nie len na golfové ihrisko.

Investícia do golfových topánok spravidla nebýva malá. Uvedomte si ale, že takýto druh topánok nekupujete každý rok. Z toho dôvodu sa odporúčajú  kožené golfové topánky. Sú veľmi pohodlné, dobre sa prispôsobujú tvaru nohy a podporia vás aj v náročnom teréne, v ktorom chodíte niekoľko hodín. Pri ich výrobe sa dnes používajú aj moderné mikrovlákna, pamäťová pena či karbónová guma doplnené o extra ľahkú konštrukciu topánky.

Pri výbere tých pravej golfovej obuvi musíte myslieť na to, aby topánky boli nielen nepremokavé, ale takisto dobre priedušné. Medzi kvalitných výrobcov patrí Adidas, Hugo Boss, Ecco alebo golfové topánky Footjoy. Výhodou u známych značiek je, že sa skutočne snažia vyjsť golfistom v ústrety. Preto vyrábajú topánky s rôznymi šírkami alebo druhmi šnurovaní. Pokiaľ si vyberiete topánky u jednej z týchto značiek, určite nestúpite vedľa. Pamätajte si, že ak sa v golfových topánkach necítite ako v papučkách, nebudú pre vás vhodné. Či si už vyberáte golfové topánky detské, dámske alebo pánske, najlepšie urobíte, ak ich zladíte so zbytkom vášho golfového oblečenia.

Golfová móda je založená na športovej elegancii. Topánky tak môžete skvelo skombinovať s čisto športovým alebo elegantným modelom podľa vášho výberu. Pamätajte však, že najdôležitejšie vždy zostane vaše pohodlie.

Foto: pixabay.com