Každá z nás sníva o ideálnom manželstve, ktoré sa harmonicky vyvíja počas celého svojho trvania. Spolu s manželom sa teší na príchod prvého dieťaťa, prežívajú úspechy v úzkom kruhu rodiny a po každom páde si navzájom pomôžu postaviť sa na vlastné. Nie všetky však máme šťastie v láske a v rodinné ideály. V takomto prípade sa buď zmierime so svojím osudom a trpíme, čo možno najdlhšie, alebo razantne preberieme velenie v domácnosti.

Niektoré sa trápia pre hýrivý alkoholický život svojho partnera, ďalšie sa s veľkým žiaľom prizerajú, ako manžel prevýšil lotériu nad úspešný rodinný život, alebo je situácia ešte komplikovanejšia a v domácnosti sa kombinujú všetky spomínané problémy. Nedokážeme jednoznačne povedať, či je vôľa milujúcej manželky až taká silná, že v samom svojom pôsobení zvíťazí nad hazardnými koníčkami doterajšej hlavy rodiny.

Ženy dokážu so zaťatými päsťami niekedy omnoho viac ako skupina silných mužov s napumpovanými rečami o svojich fyzických prednostiach. Možno mužov naozaj neprekonáme, aspoň čo sa sily týka, no my zasa disponujeme nezlomnou ženskou intuíciou, emocionálnejším cítením a slzami, ktoré by aspoň nachvíľu mali prinútiť muža zamyslieť sa nad svojím životným pôsobením. Ten, kto uprednostňuje hry online pred spoločenským životom, hazarduje v domácnosti nielen po finančnej stránke, ale ničí aj to najcennejšie. K šťastnému rodinnému putu sa strategicky nedostane ani prostredníctvom herného plánu či stieraním papierových žrebov.

Ak ste v úlohe uvedomelej a racionálne zmýšľajúcej manželky prehodnotili záujem svojho partnera o hranie hazardných hier, riskovanie v lotérii či o zdĺhavé návštevy v kasíne ako jeden z chronických aspektov, ešte pred samotným pokusom o odborné liečenie pokúste sa s ním danú situáciu v pohodlí vlastného domova prediskutovať.

Tam, kde sa rozpadá rodina, niet naozaj dôvodu na úsmev!

A ten je v dnešnej dobe taký nevyhnutný, až sa nám do očí tisnú slzy, keď si uvedomíme, že ako manželky sme nedokázali včas usmerniť svojich partnerov. Až dokým sa chvíľková záľuba v hraní online automatov nezmenila na závislosť, prizerali sme sa na to státím na prahu izby. Možno vám partner ponúkol vyskúšať zadarmo hru Sizzling Hot Deluxe, no vy ste nad tým len mávli rukou a odišli radšej precvičovať pravopis s deťmi. Niekedy naozaj skrývame slzy za falošný úsmev, no partner, ktorému na vás skutočne záleží a nemá vo svojom životnom pláne chuť riskovať stratu manželstva a rodiny, rozhodne sa do koša zahodiť aj práve zotretý výherný žreb. Len tak preukáže, že naozaj dospel čas na záchranu vlastného šťastia!

Foto: pixabay.com