Materstvo je zrejme najkrajšie obdobie v živote ženy, no až po príchode potomka zistíte, koľko peňazí a výdavkov si dieťa vyžaduje. Ak nemáte partnera, ktorý je schopný utiahnuť rodinný rozpočet a uživiť celú domácnosť, budete musieť rozmýšľať nad umiestnením vášho novorodenca do jasieľ, kde sa budú o neho starať cudzie osoby. Ste pripravená zveriť svoje dieťa do rúk vychovávateľkám a vrátiť sa k pravidelnej pracovnej dochádzke?

Nepodceňujte výber

Ak ste naozaj v situácii, že sa jednoducho musíte vrátiť do práce, aby ste vyrovnali váš rodinný rozpočet a ste v bode, kedy vyberáte pre svoje dieťa jasle, nepodceňujte v žiadnom prípade ich výber a dobre si prezistite referencie. Ak máte vo svojom okolí známych, ktorí služby jasieľ využili, opýtajte sa na ich skúsenosti, ako boli spokojní a či by odporučili dané zariadenie ďalej. Dnes je veľká konkurencia a máte si naozaj z čoho vyberať, nemusíte sa rozhodnúť pre prvé jasličky, ktoré nájdete.

Stanovte si podmienky

Len vy a nikto iný ste rodičmi a vy si môžete stanoviť podmienky, aj v prípade, že by boli špeciálne a odlišné od iných ľudí. Vy máte svoj špecifický spôsob, akým chcete vychovávať svojho potomka a podľa toho by ste si mali nastaviť pravidlá aj v jasliach. Možno si budete musieť priplatiť, no nepodceňte ranú výchovu. Ak sa naozaj musíte vrátiť do práce, vyberte si také jasle, ktoré splnia vaše očakávania a dieťa sa v nich bude cítiť aj príjemne. Nezabúdajte však na to, že zo začiatku budete musieť byť nablízku, ak by to vaše dieťa znášalo zle.

Vráťte mu čas

Uvedomte si, že vaše dieťa bez vás trpí, obzvlášť keď ide o novorodenca. Preto sa mu snažte vynahradiť všetok čas, kedy s vami nie je. Venujte sa mu, víkendy si vyčleňte na čas s rodinou a keď budete mať akúkoľvek príležitosť, zoberte si dovolenku a nechajte si dieťa pri sebe.

Foto: pixabay.com