Prírodný deodoratn - kamenecUrčite poznáte nepríjemné „mapy“ v podpazuší a s nimi spojený zápach. Či už sme štíhli, silní, malí, veľkí, muži či ženy, potíme sa všetci. Je to prirodzená vec a odolný voči poteniu, najmä v horúčavách, nie je nikto. Preto svoje podpazušie bombardujeme rôznymi antiperspirantmi. Robíme dobre?

Každý z nás má svoje telo určite rád. Aj s jeho nedostatkami. Bohužiaľ ho takmer všetci zásobujeme rôznymi škodlivinami a vystavujeme nebezpečenstvu. Pýtate sa akému? Typickým príkladom sú práve antiperspiranty, ktorých sú v drogériách stovky. A výrobcovia vo veľkom propagujú ten svoj ako účinný a bezpečný. Prvé tvrdenie môže byť pravdou, druhé však len ťažko.

Viete, že ľudia vylučujú škodlivé látky zo svojho tela prostredníctvom potu? Potíme sa hlavne v jamke za kolenami, za ušami, v oblasti triesla a v podpazuší. A práve najviditeľnejšie miesto – podpazušie, je antiperspirantmi denne bombardované. Aká je ich úloha? Upchať potnú žľazu tou „správnou“ chemikáliou a tým potenie zastaviť. Práve tu vzniká obrovské riziko. O odvádzanie škodlivín sa starajú lymfatické uzliny. A tým neprospieva, ak sú upchané látkami, ktoré mali byť z tela vylúčené. Okrem toho sú uzliny vystavené pôsobeniu chemikálií, ktoré majú potenie zastaviť. Sú to rôzne parabény (estery parahydroxybenzoovej kyseliny) a zlúčeniny hliníka, hlavne aluminium chlorohydrate. Tieto látky sú považované za rakovinotvorné. Spôsobujú upchávanie lymfatických uzlín, čo môže viesť k vzniku rakoviny prsníka. Ďalšou „schopnosťou“ zlúčenín hliníka je, že pri nahromadení v organizme dokážu spôsobiť odumieranie nervových buniek, až demenciu. Snáď nechcete používať antiperspirant aj naďalej?

Nemusíte sa ale obávať, že zápach spojený s potením bude odteraz Vašim spoločníkom. Existuje riešenie – kamenec. Z neho sa vyrába vynikajúci prírodný deodorant Kameň Alun, ktorý je hypoalergický, netoxický, bezpečný pre Vašu pokožku a tiež úsporný. Jeden takýto prírodný deodorant Vám totiž vydrží až niekoľko mesiacov! Neupcháva póry, vďaka čomu môže Vaša pokožka voľne dýchať. Samozrejmosťou je, že neobsahuje žiadne chemikálie a je možné použiť ho kdekoľvek na tele. Ďalšími alternatívami sú Gemma deo tyčinka, vhodná na všetky typy pokožky, alebo Gemma sprejové deodoranty z prírodných minerálnych solí a bez chemických prísad. Skúste teda nakuknúť na BIOnatural.sk a buďte bez obáv a strachu z nežiaduceho zápachu potu.