Príjemný domov je snom každého človeka už od čias detstva. Dúfajme, že každý z vás videl vo svojom domove útočisko, bezpečie a pohodlie. Pokiaľ ste takúto možnosť nemali vtedy, spravte si radosť teraz. Urobte zo svojho bývania miesto, kam sa každý rád vráti.

Hrubé úpravy

V prvom rade by ste mali vedieť, či byt harmonizujete len pre seba, alebo v ňom často vítate aj návštevy. A ak áno, tak aké. Všetko je hneď ľahšie ak ku vám aspoň v jeden deň v týždni dobehne kamarátka, či kamaráti, s ktorými čas nejak rýchlo letí. Oni sa budú cítiť skvele nech bývate kdekoľvek a v čomkoľvek. Ak však vy samé pociťujete dieru v pohode, v prvom rade by ste mali zvážiť základné pravidlá. Medzi prvé pravidlo pri prerobení,či zmene obydlia patrí to, že muste zvážiť, čo v skutočnosti doma potrebujete mať. Všetko ostatné by ste mali zavrieť do škatule, zbaliť, či dokonca vyhodiť. Byty s tisíckami doplnkov, sošiek, kvietkov síce na prvý pohľad pôsobia roztomilo, avšak k harmónii majú ďaleko.

K súladu a pokoju samozrejme patrí minimum upratovania. V dome, či byte, kde na každom kroku zakopávate o kvetináče, alebo o hlinených anjelikov kľud nenájdete, nech byt pôsobí akokoľvek skvelo. Starať sa o toto skladisko musí byť stresujúce, hlavne keď pracujete, máte občas nejakú tú návštevu, a hlavne máte málo času na upratanie. S vyčlenením zbytočností zrazu zistíte, že pre vás nie je problém zájsť si s kamoškou do sauny, či na nákupy.

Vlastná fantázia

Že neradi upratujete? Spravte menší trik. Každý deň si vyčleňte na pratanie zbytočností také dve hodiny. Kúpte si napríklad hodinky od timestore.sk a zistíte, že čas ubieha rýchlejšie, keď máte čo robiť. Veci sú vytriedené a vám sa zdá byt príliš prázdny? Doplnky vyberajte nielen srdcom, ale aj rozumom. V opačnom prípade bývanie skončí tak isto, ako vyzeralo pred chvíľou. Vedzte, že máte neskutočne mnoho možností na svoju realizáciu a na realizáciu vlastných myšlienok, predstáv a túžob. Čo také Tiffany lampy? Podobné doplnky pôsobia veľmi mäkko a príjemne. Nie sú strohé, ani nudné. Tienidlo takejto lampy sa skladá z viacerých farebných sklíčok, ktoré sú pospájané tak, aby vytvorili vyváženú farebnú kompozíciu na spôsob vitráže. Farieb máte na výber neuveriteľne mnoho.

Ak máte :

  • tvorivého ducha a ste aspoň trošku technický typ, malé dekorácie v štýle vitráže si vytvoríte aj sami. Stačí pár nástrojov, kúsky skla, či zrkadla a hor sa do práce.
  • veselého ducha a sršíte humorom, krásnym doplnkom vášho domova môže byť vaše domáce oblečenie. Papuče v tvare králikov, vtipné tričká s nápismi, či postavičkami rozjasnia deň každej návšteve, ktorá k vám zavíta. A verte, že určite príde rada znovu.
  • odvážneho ducha – skúste nalepiť, či inak pripevniť nejaký kúsok (prebytočného) nábytku, alebo inú vec na strop. To budú prekvapené pohľady. Pôsobí to však moderne a tiež vtipne. Dávajte si ale pozor na bezpečnosť. Pripevnenie predmetu musí byť naozaj vykonané profesionálne.

Foto na titulke: Pixmac.sk, Missy Caulk – flickr