Ste čerstvo zamilovaná a pri tom ešte pred týždňom patril váš voľný čas len najlepšej kamarátke? To môže byť malý problém. Počnúc výčitkami, že ju zanedbávate, cez jej snahy o to, aby ste sa jej venovali rovnako intenzívne ako doteraz. Ako sa vyhnúť situácii, že vám kamarátka bude vyčítať vzťah a váš priateľ kamarátku? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Na začiatok si stanovte pravidlá

Nemáte šesť rokov, aby ste si písali rozvrh, kedy budete s kým tráviť čas. V zásade však nie je vôbec na škodu, ak si vopred so svojou polovičkou dohodnete ľubovoľný alebo konkrétny deň v týždni, kedy budete tráviť čas so svojimi priateľmi každý zvlášť. Aj keď počiatočná zamilovanosť je vskutku veľká a možno o prítomnosť najlepšej kamarátky a ostatných priateľov až tak nestojíte (pretože chcete všetok čas tráviť s ním), netreba to preháňať. Uvidíte, ako vám dobre padne večer strávený v prítomnosti známych. Navyše sa na svoju lásku budete tešiť oveľa viac.

Neberte ju všade so sebou

Možno vám príde prirodzené, ak vás priateľ pozve napríklad do kina a vy automaticky zavoláte aj ju. Alebo sa idete prejsť a kamarátka je vašou automatickou spoločníčkou. Chyba! Postupom času sa takýmto spôsobom veľmi ľahko dopracujte k situácii, kedy budete mať chuť byť so svojou polovičkou sama, a môže to byť on, kto vašu kamarátku zavolá s vami. Poriadne si preto zvážte, či o takúto studenú sprchu stojíte. Je fajn, keď si partner s ďalšou osobou, ktorá je vám blízka rozumie, určite však nie je dobre, ak sa najlepší priatelia stanú aj z nich dvoch.

Svoje problémy riešte sama

Aj keď ste sa jej doteraz možno so všetkým zdôverovali, radili jedna druhej a prežívali spolu všetky radosti a starosti, vo vzťahu sa riaďte predovšetkým svojím rozumom. Najlepšia kamarátka vám určite nechce zle, vy sama však najlepšie rozumiete každej situácii a svojho priateľa poznáte lepšie ako ona. Navyše, ak by ste sa riadili jej odporúčaniami a následne by situácia nedopadla dobre, asi by ste jej veľmi vďačná neboli. Radu si v pokoji vypočujte, konečné rozhodnutie však urobte vy sama.

Nakoľko jej dôverujete?

Aj vy ste už čítali kopec príbehov, kedy sa z najlepšej kamarátky vykľula najväčšia nepriateľka? Situácie typu, kedy „pôvodné kamošky“ zvedú vášho partnera, alebo s ním minimálne flirtujú, sú bohužiaľ súčasťou života mnohých z nás. A príležitostiam na takúto zradu sa zrejme nevyhnete. Tu je na mieste otázka, či si titul najlepšej kamarátky dotyčná osoba skutočne zaslúži. Pokiaľ vás v tejto chvíli pochytili čo i len minimálne pochybnosti, mali by ste s tým niečo urobiť.

…a veríte jemu?

Ako sa vraví, bez vetra sa ani lístok na strome nepohne. Narážame tým na skutočnosť, že na flirtovanie (a nie len to), je treba vždy dvoch. Ak už sa teda nejaká nepríjemná udalosť prihodí, určite z obviňovania nevynechajte aj svoju „dovtedy“ milovanú polovičku. Chlapi sú chlapi, čo môže znamenať, že rozmýšľanie hlavou a nie tým, čo majú v nohaviciach pre je pre nich niekedy veľmi náročné.

Vo všeobecnosti však nezabúdajte na fakt, že najlepšia kamarátka tu bola pre vás dlho pred vaším vzťahom a pokiaľ sa z dotyčného nevykľuje muž vášho života a rozídete sa s ním, bude tu pre vás aj potom. Preto sa k nej naďalej správajte s úctou a buďte tu aj vy pre ňu.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD