Prináša to niekoľko výhod, no zo začiatku vám možno bude častejšie do plaču. Názorov na túto problematiku je mnoho. Mnoho z nich výlučne protichodných. My podporujeme každú dobrú myšlienku a aktivitu. A to nielen pre váš osobný a kariérny rast, ale aj vzhľadom na celkovú životnú úroveň.

Ak si žena vyberie typické mužské povolanie, postupne to prináša zmeny v celom ekonomickom a sociálnom sektore daných krajín. Žena si však prejde aj istým osobným – psychickým a fyzickým tréningom.

Nebude to mať vôbec ľahké. Muži jej neodpustia nič a stáva sa ich rovnocenným kolegom. Práca je o zisku, kariérnom raste a húževnatosti. Zo začiatku budete musieť pracovať ako za dvoch! Čím skôr v typicky pánskom kolektíve preukážete svoju silu, potrebné vzdelanie a súťaživosť, určite vás neodmietnu.

Možno zo začiatku k vám budú ústretoví. Pomôžu, poriadia, ale prácu za vás nikdy nespravia! Oblasť typicky mužských povolaní sa stále orientuje na prácu so strojmi, v IT sektore, s nákladnými a poľnohospodárskymi strojmi. Ďalej sú to povolania v oblasti bezpečnosti a záchrany.

Žena je vždy tou zraniteľnejšou?!

Pri fyzicky náročnej práci si budete musieť pravidelne udržiavať kondíciu. Ženy aj pri tej najväčšej snahe majú možnosti na šport a rekreáciu o niečo obmedzenejšie. Svoj čas rozdeľujeme aj na chod a riadenie domácnosti. Taktiež nemôžeme poľaviť ani pri výchove detí. To všetko nás pripravuje o energiu.

Naše športové dni prekazia typicky ženské, a čo potom? Len nepoľaviť! Je mnoho prípadov, keď sa ženy nechali zlákať typicky mužským povolaním len pre benefity a príplatky. Špecializované technické, strojárenské a stavebné odvetvia patria stále k tým najlepšie plateným.

Peniaze sú síce dobrým lákadlom, ale v mužskom kolektíve sa určite nebudete cítiť dvakrát príjemne. Po čase vás budú brať ako svojho kolegu. Neraz si vypočujete narážky na ženy, pripravte sa na iné hygienické zásady a atmosféru počas firemných schôdzí a večierkov. O to zvlášť, ak budete v pánskom kolektíve jedinou!

Foto: pixabay.com