Pravidlo, že cena sa vždy odvíja od dopytu, platí nielen pri nehnuteľnostiach a autách, ale aj pri oblečení. Vyhliadli ste si na jeseň nejaký kúsok, ktorý vám pripadal hriešne drahý? Teraz ho nájdete za zlomok pôvodnej ceny.

5 % z pôvodnej ceny? Žiadny problém

Nikdy nezabudnem na ten moment, ako som si vyhliadla v jednom známom obchode krásny zimný šál. 40 eur mi však prišlo skutočne veľa a bola som sa naň vždy len pozrieť. Týždeň pred Vianocami sa ma zmocnila nákupná horúčka a šál som si nakoniec kúpila. Tešila som sa z neho však len nejaké 3 mesiace, nakoľko v marci, pri jarných výpredajoch, som ho v tom istom obchode našla za 2 eurá. Samozrejme, vzala som si ešte jeden.

Pred letom sú najlacnejšie bundy

Kúpiť si kvalitnú bundu nemusíte až posledný teplý letný deň. To, že obchody nemajú zimné bundy vo výkladoch, neznamená, že ich nemajú na sklade. Mnohé z nich majú už aj tohtoročné modely dávno pripravené a nahodené v e-shope, no málokoho napadne pozrieť si ponuku zimných búnd v lete. Aj ceny “first-minute” nových modelov búnd sú často výhodnejšie, ako ceny počas zimnej sezóny.

Platí to aj pre kabáty

Myslíte si, že zimné bundy sú jedinou komoditou, ktorá je v lete lacnejšia? Pozriete si vo vašom obľúbenom e-shope ponuku kabátov. Ten hriešne drahý kabát, ktorý si minulú zimu kúpila kolegyňa, je teraz v zľave a dokonca ho majú na výber vo všetkých farbách

Kedy sa ceny začnú zvyšovať?

Prvé bundy sa začnú v regáloch kamenných obchodov objavovať už v polovici septembra. Práve to je ten zlomový bod, kedy pôjdu všetky ceny postupne nahor. Ich vrchol nastáva vždy pred Vianocami, kedy ľudia nepozerajú až tak primárne na cenu. Ak si chcete zabezpečiť pekný a originálny outfit na túto zimu, odporúčame začať už koncom leta. Teraz to môže byť rizikové, keďže za pol roka sa človeku ľahko zmení postava a nové veci už neoblečie.